Milan chce wzmocnień


Włoska prasa poinformowała, że włodarze Milanu chcą wzmocnić kadrę swojego zespołu już w zimowym oknie transferowym. Dziennikarze spekulują, że na "liście życzeń" władz "Rossoneri" figurują nazwiska gwiazd FC Barcelony, Chelsea Londyn i Olympique Lyon.


Udostępnij na Udostępnij na

Milan od początku sezonu 2007/2008 prezentuje się fatalnie. „Rossoneri” przeżywają obecnie najgłębszy kryzys formy od ponad dwudziestu lat. Najlepsza drużyna Starego Kontynentu nie potrafi znaleźć skutecznej recepty w pojedynkach z włoskimi średniakami i w konsekwencji po dziewięciu kolejkach Serie A plasuje się na bardzo dalekim, trzynastym miejscu w tabeli, tracąc do prowadzącego Interu Mediolan aż jedenaście punktów.

Nic więc dziwnego, że władze Milanu coraz częściej planują poważne wzmocnienia kadry w nadchodzącym oknie transferowym. 

Dziennikarze na Półwyspie Apenińskim spekulują, że na San Siro już w styczniu mogą przejść gwiazdy czołowych klubów z Europy – mowa o Ronaldinho z FC Barcelony, Didier Drogbie z Chelsea Londyn, a także Kamirze Benzemie z Olympique Lyon.

Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest transfer Didiera Drogby, który tuż po odejściu z Chelsea charyzmatycznego szkoleniowca – Jose Mourinho, zapowiedział, że bardzo poważnie zastanawia się nad opuszczeniem klubu ze Stamford Bridge. 

Transfer Ronaldinho będzie piekielnie trudny do zrealizowania. Choć Brazylijczyk był w ostatnim czasie mocno krytykowany przez władze FC Barcelony, to mimo wszystko popularny „Ronnie” zostanie sprzedany tylko i wyłącznie za cenę, która przekroczy sto milionów euro.

Trudno powiedzieć coś o ewentualnym odejściu z OL. Lyonu Kamira Benzemy, który dopiero stał się gwiazdą zespołu mistrzów Francji. Władze klubu nie wypowiadały się jeszcze nad najbliższą przyszłością francuskiego napastnika.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze