Miedź Legnica udanie rozpoczyna rundę wiosenną

Walcząca o awans do I ligi Miedź Legnica z nowymi inwestorami rozpoczęła rundę wiosenną. Pierwszym rywalem drużyny z Legnicy był Tur Turek.

Piłkarze z Turka w tym sezonie prezentują się słabo i ich głównym celem będzie utrzymanie się w II lidze. Nie dziwi więc fakt, że fani klubu z Legnicy wierzyli, że ich drużyna pewnie pokona teoretycznie gorszego rywala.

Od pierwszego gwizdka widać było, że podopiecznym Janusza Kudyby zależy na zdobyciu trzech punktów. Z minuty na minutę wzrastało zagrożenie pod bramką Przybyły. W 14. minucie kibice zgromadzeni na stadionie przy al. Orła Białego zobaczyli pierwszą bramkę. Rywala pokonał Mateusz Gawlik. Jak się okazało, był to jedyny gol zdobyty w pierwszej części spotkania, mimo że gospodarze jeszcze kilkukrotnie mogli pokonać golkipera rywala.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Miedzianka starał się podwyższyć wynik, ale dobrze spisywała się formacja defensywna Tura. Im bliżej było końca spotkania, tym coraz mniej sił mieli rywale, a dobrze dysponowani piłkarze z Legnicy stwarzali sobie coraz to więcej sytuacji podbramkowych. W 62. minucie kibice gospodarzy znów wprowadzeni zostali w stan euforii. Na 2:0 podwyższył Marcin Orłowski. Wystarczyło osiem minut, by wynik spotkania ustalił ponownie Orłowski.

Miedź Legnica po bardzo dobrej grze pokonała Tur Turek i dzięki temu traci tylko trzy punkty do pozycji lidera.

Miedź LegnicaTur Turek 3:0 (1:0)

Bramki: Gawlik (14. minuta), Orłowski (62. i 70. minuta)

Składy:

Miedź Legnica: Syamin – Paszliński, Garuch, Pilarski, Kucharzak, Gawlik, Kajca, Jarzębowski, Bzdęga, Grzegorzewski, Orłowski;
Rezerwa: Laskowski – Kowal, Zieliński, Piotrowski, Cisse, Hempel
Trener: Janusz Kudyba

Tur Turek: Przybył – Becalik, Wojciechowski, Stachowiak, Jóźwiak, Carlos Da Mota, Kasperkiewicz, Roszak, Menelski, Folc, Sędziak;
Rezerwa: Bieszczad – Marciniak, Izydorczyk, Szafran Topolski
Trener: Sławomir Suchomirski

Sędzia spotkania: Maciej Mikołajewski (Lubuski ZPN)