Michał Żyro piłkarzem Wolverhampton!


22 grudnia 2015 Michał Żyro piłkarzem Wolverhampton!

Mówiło się o tym już od dłuższego czasu, teraz mamy oficjalne potwierdzenie. Michał Żyro zamienia polską ekstraklasę na angielską Championship.


Udostępnij na Udostępnij na

Informacje potwierdziła BBC, informując, że klub doszedł już do porozumienia z zawodnikiem i klubem, a jedyną formalnością pozostały testy medyczne. Zajmujący obecnie siedemnaste miejsce w tabeli zaplecza Premier League zespół był zdeterminowany do pozyskania uniwersalnego, ofensywnego piłkarza. Lewonożny Żyro w teorii pasuje jak ulał, pytanie tylko, czy jest on w stanie dopasować się do szybkiego tempa gry i mocno fizycznych rozgrywek.

Co ciekawe, BBC reklamuje byłego piłkarza Legii jako „największy talent w Polsce od czasów Roberta Lewandowskiego”. Wygląda więc na to, że słynny e-mail pionu sportowego warszawskiego klubu nadal żyje i ma się dobrze. Szkoda tylko, że kwota transferu zamyka się w kilkuset tysiącach euro, a nie, jak w czasie wizerunkowej wpadki, kilku milionów.

Sławomir Peszko
Sławomir Peszko w czasie prezentacji w  Wolverhampton (fot. wolverhampton.co.uk)

Wolverhampton Wanderers, czyli popularni „Wolves”, to klub z dużymi tradycjami, regularnie wymieniany w gronie faworytów do awansu do Premier League. W tym sezonie nie idzie im tak, jak powinno, na półmetku rozgrywek zajmują oni siedemnaste miejsce w tabeli, mając siedem punktów przewagi nad strefą spadkową. Czterokrotny mistrz Anglii, trzykrotny zdobywca pucharu kraju. Ostatni raz w BPL grali w sezonie 2011/2012, po spadku wytrzymali zaledwie rok na zapleczu i sensacyjnie zlecieli o jeszcze jeden poziom. League One wygrali już jednak w cuglach, a w poprzednim sezonie byli o krok od barażów do Premier League, zajmując ostatecznie siódme miejsce w tabeli. Jego barwy reprezentowało czterech Polaków: Dariusz Kubicki, Tomasz Frankowski, Sławomir Peszko i Tomasz Kuszczak.

Michała Żyrę czeka rywalizacja z niezbyt znanymi zawodnikami, wydaje się jednak, że największe szanse na grę ma na prawym skrzydle, gdzie obecnie biega młody Jordan Graham. Z lewej strony gra James Henry, jeden z najlepszych piłkarzy w klubie, który raczej na pewno zachowa miejsce w składzie. Jako „dziesiątka” najczęściej wychodzi obecny reprezentant Walii, David Edwards, któremu raczej nie widzi się utrata miejsca w składzie przed zbliżającym się turniejem we Francji.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze