Michael Turner w Sunderlandzie


Zawodnik Hull City przeniósł się do Sunderlandu za 12 milionów funtów. Do końca okna transferowego w Anglii pozostało kilka godzin.


Udostępnij na Udostępnij na

Dzisiaj do mediów trafiła wiadomość o odejściu z Sunderlandu obrońcy Danny’ego Collinsa. Transfer Turnera, który gra na pozycji środkowego obrońcy, zdaje się być więc strzałem w dziesiątkę. Anglik podpisał z nowym klubem czteroletni kontrakt. Steve Bruce, menedżer Sunderlandu, podkreślał od jakiegoś czasu, że jego obrona słabo radzi sobie w pojedynkach o górne piłki. Jeśli chodzi o Turnera, to jest on specjalistą właśnie od walki w powietrzu. 26-letni Anglik trafił do Hull w 2006 roku i do tej pory zaliczył w barwach „Tygrysów” 146 występów. Ostatnio dwa razy z rzędu był wybierany piłkarzem roku w Hull.

Wierzę, że Michael jest jednym z najlepszych angielskich, środkowych obrońców. Jego umiejętności gry w powietrzu bardzo nam pomogą. Mam nadzieję, że będziemy tracić mniej bramek po stałych fragmentach gry. Szukałem zawodnika, który wzmocni naszą obronę, Turner jest silny i ma dobre warunki do gry na pozycji stopera. – zapewniał Steve Bruce dziennikarzy Guardiana.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze