Były trener FC Barcelona, Josep Guardiola, przyznał w jednym z wywiadów, że Lionel Messi to nie tylko piłkarz znakomity w ofensywie. Zdaniem „Pepa” Argentyńczyk to również... najlepszy obrońca na świecie.
– Messi wygrywa wiele piłek, grając jako tak zwana „fałszywa dziewiątka”. Jeśli umieścisz go na lewej obronie, będzie tak samo dobry jak na ataku. Byłby wtedy najlepszym obrońcą na świecie – powiedział reporterom przyszły trener Bayernu Monachium.
– Zanim przyjechałem do Barcelony, nigdy nie widziałem Messiego grającego w piłkę. Przekonało mnie jednak to, że bardzo wiele wspaniałych rzeczy opowiedział mi o nim obecny trener „Barcy”, Tito Vilanova – zakończył Guardiola.
Josep Guardiola był trenerem Barcelony w latach 2008-2012 i rozpoczął erę dominacji „Dumy Katalonii” w światowej piłce. W trakcie swojej niespełna czteroletniej kadencji trzykrotnie sięgał po tytuł mistrza Hiszpanii i Superpuchar kraju, a dwa razy triumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Superpucharu Europy oraz Klubowych Mistrzostw Świata.
Najlepszy lewy obronca to a cole
Moze jako obronca by sie przynajmniej sprawdzil...