Matusiak rozstaje się z futbolem!?


Radosław Matusiak jeszcze do nie dawna mocny punkt reprezentacji Polski prawdopodobnie zakończy przygodę z profesjonalnym futbolem.


Udostępnij na Udostępnij na

„RadoMatu” dwa lata temu był jednym z najlepszych polskich piłkarzy i doskonały przykładem, że z naszej ligi również można dostać się do reprezentacji Polski. Matusiak i jego GKS Bełchatów, mimo że Radek pożegnał się z bełchatowianami już w przerwie zimowej, zdobył wicemistrza kraju. To głównie dobra gra w drużynie narodowej wypromowała Matusiaka. Jednak ku zaskoczeniu wielu, forma jaką prezentował w Polsce była za słaba na zachodnie ligi. Trafił do Palermo, dla którego miał być on kolejnym wzmocnieniem i szansą na wysokie lokaty w Serie A, tymczasem Radek więcej czasu spędzał na ławce lub na trybunach. Matusiak, który nie tak wyobrażał sobie przygodę we Włoszech, za radą Leo Beenhakker przeniósł się do Heerenveen, zespole w którym miał większe szanse na przebicie się, gdyż z klubu odchodził gwiazda ligi holenderskiej, Alfonso Alves. Niestety i tutaj Matusiak nie potrafił sobie poradzić czego efektem było wypożyczenie do Wisły Kraków. Jak się okazało w Krakowie przedstawiono prawdziwy obraz Matusiaka, który przegrał rywalizację z Brożkiem i Niedzielanem. 

Gwoździem do trumny były słabe występy w reprezentacji Polski, przed Euro 2008, a Radek przeżył prawdziwe rozczarowanie kiedy nie pojechał do Austrii i Szwajcarii. Brak Matusiaka w kadrze, mógł dodatkową motywacją dla samego piłkarza i tak też z początku było. Radek w meczach towarzyskich holenderskiego zespołu, prezentował się bardzo dobrze, jednak im bliżej sezonu tym forma zaczęła spadać a sami działacze mieli już dość czekania na formę Radka. Efektem tego, Matusiak rozwiązał kontrakt i rozważa zakończenie piłkarskiej kariery. Czy aby na pewno, Radek jest pewien, że żaden klub nie jest w stanie pomóc mu w odzyskaniu dawnej świetności?

Komentarze
~n11 (gość) - 15 lat temu

kolego robercie
nie znam ciebie, wiec trudno mi sie na ten temat
wypowiada, ale bredzisz
forma matusiaka w sc heerenveen byla swietna, byl
jednym z najlepszych strzelcow w meczach kontrolnych,
ale... fryzowie maja nowego trenera, norwega, ktory
sprowadzil do klubu swojego zawodnika, wiec miejsca
dla radka juz nie bylo.
prosze wiec nie opowiadac bajek "o kiepskiej
formie" w pozniejszych meczach!

Odpowiedz
~Polonia Bytom ! (gość) - 15 lat temu

Matusiak ostatnio był w Opolu na Odrze , podobno
prowadzone są z nim rozmowy na temat przejscia do
tego klubu

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze