Marcin Cebula: Mogę podziękować trenerowi [ROZMOWA]


Ofensor Rakowa Częstochowa zdradza nam między innymi, czy toczą się rozmowy na temat przedłużenia jego kontraktu

6 grudnia 2023 Marcin Cebula: Mogę podziękować trenerowi [ROZMOWA]
Jakub Ziemianin/Raków Częstochowa

Marcin Cebula w środę skończył 28 lat. Te urodziny na pewno będzie pamiętał miło, bo zostały zwieńczone awansem do 1/4 finału Pucharu Polski. Krótko po pucharowym spotkaniu z Cracovią porozmawialiśmy z pomocnikiem Rakowa Częstochowa o wrażenia na temat występu, zaufaniu od trenera Dawida Szwargi, kwestii przedłużenia kontraktu z mistrzami Polski oraz nastawieniu przed istotnymi meczami w lidze i Europie. 


Udostępnij na Udostępnij na

Marcinie, jak oceniasz swój urodzinowy występ? 

Były przeplatane fragmenty, miałem fajne momenty, ale wiadomo, że w niektórych sytuacjach mogłem zachować się lepiej. Fajnie byłoby zakończyć ten dzień z bramką, ale jest zwycięstwo i to się liczy.

Fazy przejściowe i atak pozycyjny nie wychodziły idealnie po Twojej myśli?

Myślę, że z piłką nie czuliśmy się źle, pod tym względem nie było problemów. Jeśli rywal się broni, tak jak robiła to Cracovia, to nie jest łatwo strzelić gola. Nie udało się to w 90 minut, ale ważne, że koniec końców awansowaliśmy.

W tym sezonie gole i asysty nie przychodzą Ci łatwo. Jest to trochę frustrujące?

Mimo wszystko nie. Powiem szczerze, że najważniejsze dla mnie jest to, że jestem zdrowy, bo od dłuższego czasu nie było tego zdrowia. To jest pierwsze pół roku, w którym gram. Jasne, że chciałbym strzelać i asystować. Jednak wierzę, że te liczby przyjdą.

Ale czujesz zaufanie trenera Szwargi?

Jak najbardziej. Mogę podziękować trenerowi, bo daje mi dużo minut, gram w dużym wymiarze czasowym. I myślę, że gdzieś tam w ten sposób się odwdzięczam, ale oczywiście, że te statystyki są słabe.

Wiemy, że Twoja umowa wygasa z końcem sezonu. Wczoraj w klubie pojawił się nowy dyrektor sportowy. Trwają już rozmowy czy skupiasz się tylko na pracy?

Jakieś rozmowy tam trwają, ale trzymam się tego, że przed nami są ważne trzy mecze, więc pewnie usiądziemy do takich poważnych rozmów po rundzie jesiennej.

Jakie nastawienie przed spotkaniami z Jagiellonią i Atalantą?

U nas tak jak zawsze, tylko zwycięstwo. Jedziemy po to, żeby wygrać, a co się wydarzy? To się okaże.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze