Wyjaśniamy, jak zapłacić mandat przez Internet – krok po kroku!


Jak szybko i prawidłowo zapłacić mandat przez Internet?

30 lipca 2019 Wyjaśniamy, jak zapłacić mandat przez Internet – krok po kroku!

Płacenie mandatu oczywiście nie należy do najprzyjemniejszych czynności w naszym życiu. Można jednak, choć w małym stopniu, uprościć sobie to zadanie, regulując należność przez Internet. Część kierowców może jednak obawiać się takiego sposobu płatności lub uważać ją za zbyt skomplikowaną.


Udostępnij na Udostępnij na

Jak wygląda uregulowanie mandatu online?

Decydując się na taki sposób płatności, należy przede wszystkim wybrać, jaką konkretnie drogą chcemy tę należność uiścić. Mamy tak naprawdę dwie możliwości. Pierwszą z nich jest bankowość internetowa. Musimy wybrać spośród dostępnych opcji odpowiedni rodzaj transakcji i symbol formularza. Krokiem następnym będzie, w tym przypadku, uzupełnienie danych Urzędu Skarbowego. Ważne jest to, że informacje te dość często ulegają zmianie, dlatego przed ich wpisaniem należy bardzo dokładnie zweryfikować to, czy na pewno są aktualne. Musimy także liczyć się z tym, że taki tradycyjny przelew może zostać zaksięgowany w zbyt późnym terminie, a to czasami oznacza nałożenie na kierowcę dodatkowych opłat, czyli odsetek karnych. Drugim sposobem płacenia mandatu przez Internet może być odpowiedni serwis, jakim jest np. zaplacmandat.pl. Jest to bardzo intuicyjna, prosta i czytelna strona internetowa, dzięki której na pewno zaoszczędzisz o wiele więcej czasu i energii niż w przypadku tradycyjnej bankowości internetowej.

Opłacenie mandatu tą drogą rozpoczyna się od uzupełnienia swoich danych w przygotowanym do tego, specjalnym formularzu. Będzie to nasze imię, nazwisko, numer PESEL oraz adres e–mail, na który wysłane zostanie potwierdzenie dokonanego przelewu. Następnym krokiem wymaganym do uregulowania należności jest dokładne wpisanie informacji na temat otrzymanego mandatu. W ich skład wchodzi jego seria, numer oraz kwota, na jaki został on wystawiony. Warte uwagi jest to, że w przypadku takiej płatności, numer konta i dane odpowiedniego Urzędu Skarbowego zostaną uzupełnione automatycznie przez system. Ostatnim etapem będzie wybór najbardziej dogodnej dla nas formy płatności. Może być to standardowy przelew internetowy, płatność za pośrednictwem jednego z serwisów pozwalających na ekspresową transakcję, czy też uiszczenie odpowiedniej kwoty za pomocą karty płatniczej. Należy pamiętać, że regulując mandat przez Internet, mamy do czynienia z prowizją, która wynosi 5zł. Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, możliwe jest opłacenie mandatu karnego w zaledwie kilka minut.

Otrzymanie mandatu, a tym bardziej uregulowanie go, może nastręczać wielu nieprzyjemności i zmartwień. Jednakże tylko od nas zależy, czy czynność ta stanie się, choć odrobinę prostsza. Wybierając internetową drogę opłacenia mandatu, decydujemy się przede wszystkim na ogromną wygodę i komfort. Na stronie zaplacmandat.pl znajdziesz bardzo dokładne porady i informacje na temat płacenia tych należności. Serwis ten służy przede wszystkim właśnie do regulowania mandatów karnych w szybki i czytelny sposób.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze