Mancini: United nie jest lepsze od nas


Menedżer Manchesteru City, Roberto Mancini, powiedział przed dzisiejszymi derbami, że jego zespół co najmniej dorównuje w każdym aspekcie swojemu najbliższemu rywalowi. Już o godzinie 21:00 na Old Trafford dojdzie do pojedynku pomiędzy wicemistrzem a mistrzem Anglii.


Udostępnij na Udostępnij na

Mimo iż sprawa na szczycie tabeli Premier League wydaje się już wyjaśniona, to włoski szkoleniowiec wcale nie uważa, że „The Citizens” są gorsi od „Red Devils”. Nieudaną próbę obrony tytułu Roberto tłumaczy przede wszystkim letnim okienkiem transferowym i niesprowadzeniem na Etihad Stadium kilku zawodników, którzy mogliby zapewnić drugie mistrzostwo kraju z rzędu.

Chcieliśmy być na szczycie, chcieliśmy po raz drugi zdobyć tytuł i chcieliśmy osiągnąć ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Jednakże wcześniej mieliśmy okazję pozyskać trzech, czterech piłkarzy, którzy mogliby poprawić grę drużyny. W ostateczności tak się nie stało i ten sezon w taki sposób się dla nas zakończy – mówi Mancini.

Wiemy, że jesteśmy w stanie pokonać Manchester United, ponieważ ta drużyna nie jest lepsza od naszej. To jest pewne na sto procent. W grudniu zasłużyliśmy na to, aby wygrać spotkanie na Etihad. Jesteśmy tak samo silną ekipą jak oni. Nie różnimy się znacząco. Może kluby są odmienne w jednej kwestii. Historia jest tutaj istotna. Nie osiągniemy tego, co zdobyło United, w dwa lata. Może uda się ta sztuka w ciągu dekady – dodaje.

Zdaniem Manciniego 15-punktowa przewaga lidera nad jego klubem jest spowodowana tym, że praktycznie każdy rywal, który rozgrywał spotkania z ekipą sir Aleksa Fergusona, bał się podjąć prawdziwej walki.

Nikt w tym sezonie nie potrafi grać dobrze przeciwko graczom United, ponieważ przeciwnicy trzęśli się ze strachu. To była główna przyczyna tego, że są na przodzie z dużą przewagą punktową. Jeżeli drużyna czuje, że jest mocna, wtedy może wierzyć w pokonanie takiego zespołu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze