Mancini pożegna się z posadą?


Przed „The Citizens” mecze decydujące o ich końcowej pozycji w Premiership. Tymczasem szkoleniowiec klubu, Roberto Mancini, przyznał, że nie wie, czy po zakończeniu sezonu pozostanie na swoim stanowisku.


Udostępnij na Udostępnij na

Włoch pojawił się w klubie w grudniu po tym, jak Mark Hughes pożegnał się ze swoją posadą. Po ostatnich plotkach, sugerujących problemy w szatni „The Citizens”, mówi się jednak, że Mancini podzieli los swego poprzednika.

Nie znam odpowiedzi na to pytanie, bo nie ode mnie zależy decyzja. Mam ważny kontrakt, decyduję o treningach, zawodnikach, ale pozostałe sprawy należą do kompetencji właściciela. Wydaje mi się, że pozostanę na swoim stanowisku. Umowa z klubem obowiązuje mnie jeszcze przez trzy lata. Jestem jednak tylko szkoleniowcem i znam zasady  – powiedział Mancini.

Były trener Interu twierdzi, że na zbudowanie dobrej drużyny potrzeba czasu. Swoją przyszłość na Eastlands uzależnia od decyzji właściciela.

Potrzeba czasu na zbudowanie dobrej drużyny. Szkoleniowiec musi pracować przynajmniej przez rok, żeby poznać swoich zawodników. Zostanę tu, jeśli zechce tego właściciel klubu. Myślę, że mamy ogromną szansę na bycie jedną z czołowych drużyn w następnym sezonie, ale potrzebujemy na to pracy i czasu. Rozwinęliśmy się w ciągu ostatnich pięciu miesięcy i sądzę, że właściciele zauważyli postęp – dodał Włoch.
 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze