Redakcja

Manchester City planuje zmienić herb


25 listopada 2015 Manchester City planuje zmienić herb

Nieczęsto o tym słyszymy, ale jednak. Jak czytamy na oficjalnej stronie klubu, „The Citizens" zamierzają zmienić swój herb, a decyzja ta zapadła po konsultacjach ze środowiskiem kibicowskim.


Udostępnij na Udostępnij na

Decyzja o chęci zmiany padła już parę tygodni temu. Nie chciano jednak podejmować żadnych kroków bez zgody fanów, by nie powielić dla przykładu sprawy Cardiff, gdzie właściciel postanowił wbrew woli wszystkich zmienić barwy klubowe, co obróciło się przeciw niemu i teraz jest dla sympatyków walijskiego zespołu wrogiem numer jeden.

Zdecydowano się więc na drogę dialogu z kibicami, szczególnie tymi posiadającymi karnety na cały sezon. Uruchomiono ankietę internetową, w której można było wyrazić swoje zdanie na ten temat, na Etihad Stadium uruchomiono punkt informacyjny w tej sprawie, a setki ochotników uczestniczyły w darmowych wykładach o historii herbu prowadzonych przez piłkarskiego historyka, Gary’ego Jamesa.

Manchester City nie ujawnia jeszcze, jak będzie dokładnie wyglądał nowy herb, ale wiadomo, że będzie okrągły, tak jak dwa poprzednie.

Jak zauważyło wielu internautów, jeśli nowy symbol klubu rzeczywiście będzie miał okrągły kształt, to wszystkie kluby piłkarskie, które posiada inwestor ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, będą miały dość podobne herby.

https://twitter.com/Everything_City/status/669158686695276544

O ile w środowisku kibiców z błękitnej części panuje zgoda co do tej zmiany, o tyle u fanów piłkarskich spoza Manchesteru wywołuje ona raczej sarkastyczny śmiech i drwiny. Oto jak reagowali internauci:

Klub informuje, że nowy emblemat powstanie w trakcie paru tygodni i gdy tylko zostanie ukończony, to zostanie ukazany fanom. Nie wiadomo jednak, kiedy wejdzie w życie, możliwe, że dopiero od następnego sezonu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze