Man City pokonuje Reading

14 maja 2013 Man City pokonuje Reading

W meczu 37. kolejki Premier League Reading uległo na własnym terenie Manchesterowi City 0:2. Bramki dające zwycięstwo gościom strzelili Sergio Aguero oraz Edin Dzeko.

Na boisku mierzyła się drużyna, która od kilku tygodni wie, że w przyszłym sezonie rozpocznie rywalizację o jedną klasę rozgrywkową niżej, z klubem, który wczorajszego wieczoru postanowił zwolnić Roberto Manciniego z funkcji trenera po tym, jak „The Citizens” niespodziewanie ulegli w sobotę ekipie Wigan Athletic w finale FA Cup.

Aguero zaliczył kolejne trafienie w tym sezonie
Aguero zaliczył kolejne trafienie w tym sezonie (fot. skysports.com)

Pomimo tego, że starcie nie było rozgrywane o wysoką stawkę, to od początku swoimi atakami zagrażali rywalowi goście i znacznie dłużej posiadali futbolówkę. Pierwszą dogodną okazję byli mistrzowie Anglii stworzyli sobie w 4. minucie spotkania. James Milner zagrał piłkę do Sergio Aguero, ale strzał Argentyńczyka z pola karnego zdołał wybronić Alex McCarthy.

Gospodarze przez większą część pierwszej połowy pracowali nad tym, aby nie dopuścić do straty gola. Jednakże na pięć minut przed przerwą Aguero otworzył wynik meczu. Krótkie rozegranie Milnera z Silvą, potem ten pierwszy podał do Aguero, a Argentyńczyk umieścił piłkę w narożniku bramki. Pełna dominacja City i zasłużone prowadzenie tej ekipy na półmetku.

Dzeko ustalił rezultat meczu
Dzeko ustalił rezultat meczu (fot. skysports.com)

W drugiej części gry podopieczni Nigela Adkinsa przypomnieli sobie, że trzeba odrabiać straty. Sześć minut po wznowieniu gry na listę strzelców powinien się wpisać Pawieł Pogriebniak, ale fantastyczną paradą popisał się Joe Hart. Reading próbowało powtórzyć kilka skutecznych ataków, jednak gracze z Etihad Stadium udanie zatrzymywali rywala. Kibice zobaczyli jeszcze jednego gola gości. Silva znalazł Edina Dzeko, któremu podał futbolówkę, a Bośniak wkręcił ją do bramki McCarthy’ego. Warto dodać, że napastnik wszedł na plac gry w drugiej połowie.

Pojedynek na Madejski Stadium zakończył się zasłużonym zwycięstwem Man City. Dzięki zdobytym trzem oczkom udało się tej drużynie zapewnić drugie miejsce w Premier League. „The Royals” pozostają na przedostatniej lokacie.