Madej: Powinniśmy bardziej zastraszyć rywala


8 maja 2011 Madej: Powinniśmy bardziej zastraszyć rywala

Skrzydłowy Śląska, który wszedł na boisko w drugiej połowie, stwierdził, że mecz z Polonią nie należał do łatwych z uwagi na defensywne nastawienie rywala. Madej przyznał też, że spodziewa się bardziej otwartej gry w meczu z Zagłębiem Lubin.


Udostępnij na Udostępnij na

Łukasz Madej (z prawej) przyznaje, że w grze Zagłębia widać rękę Jana Urbana
Łukasz Madej (z prawej) przyznaje, że w grze Zagłębia widać rękę Jana Urbana (fot. Filip Susmanek/ iGol.pl)

Pana słynny cytat odnoszący się do sytuacji bramkowych to: „Raz Bozia daje, raz zabiera”. Mieliście zatem dwie decydujące sytuacje z Wisłą, jedną z Polonią, gdzie te akcje były dzisiaj?

Dzisiaj też mieliśmy kilka okazji. Ciężko gra się z drużynami, które grają głęboko w defensywie. My dzisiaj pokazaliśmy nieco ofensywnego futbolu. Łatwiej na pewno gra się z zespołami, które prezentują ofensywny, otwarty styl gry. My powinniśmy od pierwszych minut pokazać skuteczność w ataku i bardziej zastraszyć rywala.

Idąc Pana tokiem myślenia, ostatnio Bozia daje, a w Lubinie zabierze?

Dzisiaj nam zabrała, może w Lubinie zabierze. Ale to są derby, będziemy mieli 90 proc. kibiców przeciwko sobie i to będzie trudny mecz. My trzymamy kontakt ze ścisłą czołówką, musimy podejść do tego z chłodną głową i wtedy będzie dobrze.

Mecz derbowy będzie bardziej otwartym widowiskiem czy spodziewa się Pan znowu rywala głęboko cofniętego, z zagęszczonym środkiem pola?

Myślę, że w środku będzie gęsto, ale widać, że trener Urban chce grać do przodu tak jak Legia. To dobry trener i musimy podejść do tego z szacunkiem. Grając u siebie, próbują grać hiszpańską piłkę i to może być dla nas szansa, ale to zweryfikuje boisko.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze