Maaskant: Pokazaliśmy charakter

26 września 2011 Maaskant: Pokazaliśmy charakter

Po zwycięstwie nad Ruchem Chorzów 3:2 piłkarze Wisły Kraków mogą już myśleć o zbliżającym się spotkaniu z Twente. Marko Jovanović uważa, że forma „Białej Gwiazdy” rośnie i ma nadzieję, że przełoży się to na lepsze wyniki.

Jovanović był jednym z wyróżniających się piłkarzy Wisły w meczu z Ruchem Chorzów. Obrońca „Białej Gwiazdy” przebywał na boisku przez 90 minut i zaliczył asystę.

Marko Jovanović w walce powietrznej
Marko Jovanović w walce powietrznej (fot. Hanna Urbaniak / iGol.pl)

Zaliczyłem asystę i czuję się z tym bardzo dobrze, jestem zadowolony z wyniku. Druga połowa była trudna i męcząca dla naszej drużyny, gdyż ostatnio często rozgrywamy mecze, ale ważne, że pniemy się w górę i zaczynamy grać coraz lepiej – powiedział zadowolony Jovanović.

Zadowolony z postawy swoich podopiecznych był również Robert Maaskant. Szkoleniowiec Wisły podkreśla jednak, że w grze swojego zespołu dostrzegł też dużo błędów. – Widziałem bardzo złe rzeczy. Mówię o złych podaniach, o złej obronie. Widziałem też fantastyczne rzeczy, kiedy stwarzaliśmy sobie okazje, kiedy graliśmy szybkimi podaniami,  kiedy strzelaliśmy bramki. Dziś na boisku była walka, a drużyna pokazała swój charakter – powiedział Holender.

Teraz Wisłę Kraków czekają dwa ciężkie wyjazdowe spotkania. Pierwsze w Lidze Europejskiej z Twente Enschede, a drugie w ramach T-Mobile Ekstraklasy z Legią w Warszawie.