„Lwia Gadka” #9: Z wizytą w Brighton i nie tylko, gość – Michał Gutka


O fenomenie tego sezonu w klubie z południa Anglii, a także Polakach występujących w Premier League – m.in. o tym porozmawiamy z naszym gościem

8 października 2021 „Lwia Gadka” #9: Z wizytą w Brighton i nie tylko, gość – Michał Gutka

Kolejna ligowa kolejka za nami. Czas więc na nowy odcinek iGolowego podcastu „Lwia Gadka”. Tym razem porozmawiamy w nim szerzej o drużynie dowodzonej przez Grahama Pottera. Nie zapominamy jednak również o wszystkim, co się wydarzyło w ostatniej serii gier, a więc kolejnej wpadce Manchesteru United czy też pierwszej wygranej Leeds.


Udostępnij na Udostępnij na

Przypominamy, że wszystkie odcinki naszego programu znajdziecie na kanale YouTube’owym iGola oraz platformie Spotify.

W dziewiątym wydaniu gościmy wyjątkowego gościa, dziennikarza Newonce.sport oraz komentatora Canal +, Michała Gutkę. Z pewnością więc dla niejednego z was będzie to wspaniała okazja posłuchać człowieka, którego śmiało możemy nazwać ekspertem od najlepszej ligi świata.

Rozkład jazdy

Przede wszystkim porozmawiamy szerzej o polskich zawodnikach grających w Premier League. W tym odcinku będzie wyjątkowo obszernie omówiona ich sytuacja w angielskiej elicie. Nie skupimy się wyłącznie na ostatnim występie. Postaramy się spojrzeć na całokształt ich poczynań na Wyspach Brytyjskich.

„Lwia Gadka” spróbuje też skorzystać z wiedzy naszego gościa na temat drużyny Jakuba Modera. Podczas tej dyskusji zastanowimy się nie tylko nad tym, kiedy były gracz poznańskiego Lecha wywalczy sobie stałe miejsce w pierwszym zespole klubu z południa Anglii, ale też zastanowimy się nad powodem ich postępu w tym sezonie. Czy jest nim fantastyczny, jak wyszło w praniu, duet środkowych obrońców Dunk – Duffy, a może jednak ofensywa z zabójczo skutecznym Maupay’em. Rozważymy też wielkość Grahama Pottera jako trenera, a także odpowiemy na pytanie, czy „Mewy” potrzebują gdzieś na ten moment jeszcze jakichś wzmocnień.

Aby jednak nie było tak kolorowo, w naszym podcaście muszą się pojawić trudne i martwiące wątki. Tym razem będą nimi dwie drużyny, które są przynajmniej w lekkim dołku. O kim mowa? Pewnie niewielu zaskoczymy, ale tymi ekipami są Manchester United oraz Leicester City.

Co ciekawe, każdy z tych zespołów ma inne problemy. Drużyna „Lisów” wydaje się zwyczajnie cierpieć przez nieszczęśliwe finisze ligowe z dwóch ostatnich lat. Popularne „Czerwone Diabły” sprawiają zaś wrażenie totalnie przygniecionych ostatnimi wynikami i brakiem pomysłu, jak wybrnąć z sytuacji, kiedy to z czterech ostatnich spotkań aż trzy zakończyły się porażkami!

Oczywiście zwrócimy jeszcze uwagę na Liverpool, który dalej pozostaje niepokonany i przed tygodniem wywalczył zainkasował cenny remis w starciu z Manchesterem City.

***

Kto gdzie gra w 8. ligowej kolejce?

16 października

13:30 Watford – Liverpool

16:00 Southampton – Leeds United

16:00 Norwich City – Brighton & Hove Albion

16:00 Manchester City – Burnley
16:00 Leicester City – Manchester United
16:00 Aston Villa – Wolverhampton Wanderers
18:30 Brentford – Chelsea
17 października
17:30 Newcastle United –Tottenham Hotspur
15:00 Everton – West Ham United
18 października
21:00 Arsenal – Crystal Palace
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze