GOŚĆ SPECJALNY #4: Lubomir Prask (WYWIAD)


Lubomir Prask - człowiek, który przeszedł drogę od bycia instruktorem tańca po zostanie trenerem najlepszej drużyny blind footballu na świecie

6 marca 2020 GOŚĆ SPECJALNY #4: Lubomir Prask (WYWIAD)
iGol.pl

Przed Państwem czwarta odsłona cyklu pod nazwą „Gość Specjalny”. Cyklu, w którym nasz redaktor Kamil Warzocha rozmawia z postaciami związanymi z piłką nożną. Domena? Tematy głównie szkoleniowe i piłkarskie, choć swoistego „offtopu” z pewnością nie zabraknie. Tym razem naszym rozmówcą był Lubomir Prask, który zajmuje się futbolem w nieco innym wydaniu. Na co dzień jest nauczycielem w szkole dla niewidomych i niedowidzących oraz pełni funkcję trenera drużyny blind footballu pod egidą Śląska Wrocław.


Udostępnij na Udostępnij na

Przed sprawdzeniem materiału polecamy lekturę poniższego artykułu:

„O bohaterach bez peleryny. Blind football w pigułce”

Skąd pasja Pana Lubomira do pomagania osobom niepełnosprawnym? Czy niewidomych i niedowidzących można takimi nazywać? Co jest najtrudniejsze przy pracy z niewidomymi? Co dla takiego środowiska ludzi oznacza sport? Jak wyglądają treningi blind footballu? Co w tym sporcie jest wyjątkowe, a co bywa utrapieniem? Jak wpłynął na drużynę Radosław Majdan? O tym (i nie tylko) w materiale na naszym kanale YouTube. Tematów związanych z blind footballem i całą jego otoczką jest w nim pod dostatkiem.

 

Wcześniejsze odsłony cyklu „Gościa Specjalnego”:

GOŚĆ SPECJALNY #1: trener Piotr Jawny

GOŚĆ SPECJALNY #2: prof. Jan Miodek

GOŚĆ SPECJALNY #3: trener Mateusz Gwizd

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze