LS: Wielkie emocje w meczu outsidera

20 marca 2011 LS: Wielkie emocje w meczu outsidera

Remisem 2:2 zakończył się mecz 24. kolejki Liga Sagres pomiędzy Naval de Maio i SC BeiraMar. Wielkich emocji nie zabrakło.

Wszyscy kibice, którzy dzisiaj pojawili się na Estadio Municipal Jose Bento Pessoa, mogli po meczu powiedzieć, że była to świetna decyzja.

Naval pokazało charakter
Naval pokazało charakter (fot. abola.pt)

W pierwszej części spotkania na murawie dominowali goście, którzy są wyżej w ligowej tabeli. Potwierdzeniem przewagi Beira Mar był gol strzelony przez Leandro Tatu w 22. minucie meczu. Wówczas obudzili się gospodarze, którzy chcieli wyrównać straty. Stała się jednak rzecz całkowicie odwrotna, bo to przyjezdni strzelili bramkę. Na 2:0 podwyższył Artur, dla którego był to czwarty gol w bieżących rozgrywkach.

Na drugą połowę meczu gospodarze wychodzili jak na ścięcie. Porażka ostatniego w tabeli Naval jeszcze bardziej przybliżyłaby temu zespołowi widmo spadku z ligi. Piłkarze gospodarzy walczyli jednak z całych sił. Zresztą, to ostra walka była powodem tego, że z boiska w 66. minucie wyleciał zawodnik gości, Hugo. W 82. minucie Naval wywalczyło rzut karny, który na bramkę pewnym strzałem zamienił Curto. Ten sam piłkarz zaledwie pięć minut później znów ustawił piłkę na jedenastym metrze i nieoczekiwanie doprowadził do remisu 2:2.

W taki oto sposób po niezwykle emocjonującym meczu Naval de Maio zremisowało z wyżej notowanym SC Beira Mar.