LM: Rangersi polegli z FBK Kowno!

W meczu rewanżowym 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów FBK Kowno pokonał szkocki Glasgow Rangers 2:1! Tym samym Rangersi nie liczą się już w grze o Champions League, bo w Szkocji padł bezbramkowy remis.

Spotkanie miało niezwykle ciekawy przebieg. Premiujący awansem Szkotów wynik 1:1 utrzymywał się do samej końcówki meczu. W pierwszej połowie obie ekipy po wyrównanej grze, zdobyły po jednej bramce. Najpierw dla Rangersów po świetnej akcji Nacho Novo trafił Thomson w 33. minucie, i tuż przed prezerwą wyrównał kapitalnym i precyzyjnym uderzeniem z 30 metrów Nerijus Radzius. Druga połowa to mniej akcji, a na decydującego gola dla FBK Kowno trzeba było czekać do 87. minuty, kiedy to po fatalnym błędzie obrony Rangers, wynik meczu na 2:1 ustalił Pilibaitis. Tym samym FBK Kowno niespodziewanie wyeliminowali finalistę poprzedniej edycji Pucharu UEFA, z gry o Ligę Mistrzów. W zespole gospodarzy cały mecz rozegrał Adrian Mrowiec.

W drugim wtorkowym meczu Brann Bergen wyeliminowało FK Ventspils.

Wyniki wtorkowych meczów (mecz, wynik, wynik do przerwy, wynik z pierwszego spotkania, awans):

FK Ventspils – Brann Bergen 2:1 (2:0); 0:1
FBK Kowno – Glasgow Rangers 2:1 (1:1); 0:0