Lider ograny: Velez przegrał z Boca

19 listopada 2012 Lider ograny: Velez przegrał z Boca

Boca Junior Buenos Aires pokonało zajmujący pierwsze miejsce Velez Sasfield 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów w meczu 16. kolejki Torneo Inicial 2012 zdobył w 30. minucie Santiago Martin Silva Olivera.

Goście rozpoczęli pojedynek z pierwszym w tabeli Velezem bez żadnych kompleksów. Rolando Schiavi świetnie radził sobie w defensywie razem z Franco Sosą, Matiasem Caruzzo i Clemente Rodriguezem. W pomocy znakomicie zagrali Walter Erviti i Cristian Erbes, a duet napastników Lautaro Acosta – Santiago Silva spisywał się w tym spotkaniu naprawdę bez zarzutu.

Juan Roman Riquelme
Juan Roman Riquelme (fot. bocajuniors.com.ar)

Urugwajczyk dał Boca prowadzenie w 30. minucie meczu. Silva kilkakrotnie próbował zmienić rezultat, ale jego strzały dobrze bronił Carlos Sosa. Z drugiej strony Agustina Oriona starali się pokonać napastnicy Velezu, a więc Ferreyra oraz Pratto.

Dzięki zwycięstwu 1:0 Boca traci już tylko pięć punktów do Velezu Sarsfield. W kolejnych meczach ekipa ze stolicy Argentyny zmierzy się kolejno z Racingiem, Godoy Cruz i Arsenalem.

Po starciu Ervin udzielił krótkiego wywiadu: – Musimy być ciągle skupieni i starać się coraz wyżej stawiać sobie poprzeczkę. Celem jest walka do samego końca i tego będziemy się trzymać.

Drobnych urazów po meczu doznali Clemente i Erbes. Ten drugi opuścił boisko w 83. minucie z powodu skurczów w prawej nodze.

Velez Sarsfield 0:1 Boca Juniors Buenos Aires

0:1 Santiago Silva (30′)

Velez: Sosa – Tobio, Sills, Papa, Peruzzi – Insua (73′ Rescaldani), Cabral, Cerro (76′ Romero), Bella (60′ Allione) – Ferreyra, Pratt

Boca: Oiron – Caruzzo, Rodriguez, Sosa, Schiavi – Erbes (83′ Somoza), Fernandez, Evirit, Paredes (59′ Colazo) – Acosta (79′ Blandi), Silva