Lewandowski: Jestem zadowolony z moich bramek

Piłkarze Borussii Dortmund po meczu z Augsburgiem byli zgodni, że zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Wynik 1:3 nie oddaje przebiegu spotkania, w którym przez pewien czas to gospodarze dominowali.

Mimo że Augsburg rozpoczął mecz nastawiony bardzo ofensywnie i zepchnął mistrzów Niemiec na ich połowę, to BVB pierwsze strzeliło gola po fantastycznym trafieniu Marco Reusa z rzutu wolnego. W drugiej połowie dwie bramki Roberta Lewandowskiego pozwoliły gościom uspokoić grę.

Jestem bardzo szczęśliwy ze zdobycia dwóch bramek – powiedział polski napastnik. – To było dla mnie bardzo ważne. Jednak jeszcze ważniejsze jest to, że zdobyliśmy trzy punkty.

Zwycięstwo mogłoby być bardzo trudne do osiągnięcia, gdyby nie świetna postawa Romana Weidenfellera. Bramkarz Borussii w kilku sytuacjach ratował swój zespół przed utratą gola.

Myślę, że jestem w dobrej formie – skromnie wypowiadał się po meczu 32-latek. – Staram się pomagać zespołowi, a zespół robi wszystko, aby pomóc mnie. To sprawia, że jesteśmy drużyną.

Dzięki wygranej mistrzowie Niemiec nie pozwolili jeszcze bardziej uciec Bayernowi Monachium i Schalke Gelsenkirchen. Strata do tych zespołów nadal wynosi odpowiednio jedenaście i cztery punkty. Podopiecznym Kloppa udało się za to odrobić trzy oczka do znajdującego się tylko pozycję wyżej Eintrachtu, który jest obecnie na trzecim miejscu i ma nad Borussią jeden punkt przewagi.