Leverkusen zainteresowane Gündoganem


Skauting Bayeru Leverkusen jest uważany za jeden z najlepszych w Niemczech, a zwykle na długo przed nowym sezonem klub podpisuje już umowy z obserwowanymi graczami. Tym razem o transferach jeszcze cicho, ale pojawił się już pierwszy poważny kandydat.


Udostępnij na Udostępnij na

Bayer nie może jeszcze podpisywać kontraktów z nowymi piłkarzami przede wszystkim dlatego, ze nie wie, czy i w jakich międzynarodowych rozgrywkach zagra. 

Musimy się uzbroić, obojętnie w jakim pucharze w przyszłym sezonie zagramy. Kadra musi zostać poszerzona – przekonuje Jupp Heynckes, trener „Aptekarzy”. Obecnie kilku zawodników bez formy oraz kilku kontuzjowanych i zawieszonych powoduje, że szkoleniowiec ma niewielkie pole manewru.

Pierwszym piłkarzem, jakim Leverkusen interesuje się na poważnie, jest dziewiętnastoletni Ilkay Gündogan z FC Nürnberg. Prawonożny pomocnik jest znany ze świetnej techniki i może grać na różnych pozycjach. Ma z obecnym klubem umowę do 2012 roku, ale w razie spadku do drugiej ligi szanse Bayeru zdecydowanie wzrosną.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze