Lekka kontuzja Schweinsteigera


Selekcjoner reprezentacji Niemiec - Joachim Loew może odetchnąć, gdyż kontuzja, której Bastian Schweinsteiger doznał podczas meczu towarzyskiego z Białorusią nie jest na tyle poważna, aby niemiecki pomocnik nie wystąpił podczas ME.


Udostępnij na Udostępnij na

Skrzydłowy Bayernu Monachium został sfaulowany przez Antona Putsilo, który na co dzień występuje w Hamburgu SV. Pomocnik HSV brutalnym wślizgiem wjechał w Schweinsteigera, za co słusznie został ukarany żółtą kartką.

„Poczułem okropny ból i w pewnym momencie się załamałem. Dopiero później okazało się, że skręcenie nie jest poważne”  – przyznał Schweinsteiger. „Kostka jest skręcona i wciąż boli, jednak dziękuję Bogu, gdyż cała ta sytuacja mogła się dla mnie skończyć dużo gorzej.”

Mimo wszystko, nie wiemy jak długo potrwa przerwa Schweinsteigera w treningach. Wszystko wskazuje na to, że Bastian nie wystąpi w zbliżającym się meczu towarzyskim przeciwko Serbii. Sparing reprezentacji Niemiec, który będzie kolejnym etapem przygotowawczym przed Mistrzostwami Europy odbędzie się w nachodzącą sobotę.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze