Redakcja

Leicester City mistrzem Anglii!


2 maja 2016 Leicester City mistrzem Anglii!

Stało się to, co jeszcze kilka tygodni temu wypierane było przez część mózgu odpowiedzialną za logikę u wszystkich obserwatorów Premier League. Mistrzem Anglii zostało Leicester City!


Udostępnij na Udostępnij na

Eden Hazard powiedział, że nikt w jego klubie nie wyobraża sobie świętowania mistrzostwa przez śmiertelnych wrogów z White Hart Lane. I choć pierwsza połowa ukazywała słabość Chelsea, tak typową dla tego sezonu, sam Belg wziął sprawy w swoje ręce – strzelając gola na 2:2, zamknął usta tym, którzy spodziewali się, że „The Blues” będą „musieli” podłożyć się „Lisom” w ostatniej kolejce.

Leicester City w ten oto sposób zdobywa pierwszy tytuł mistrza Anglii w swojej długiej, ponad 130-letniej historii. Najlepszym komentarzem do całej sytuacji popisał się, a jakże, Gary Lineker, który zapowiedział poprowadzenie programu Match of the Day… bez spodni.

Nie mogę oddychać.

Przez najbliższe dni oddychać nie będzie mógł chyba nikt w prawie pół milionowym mieście. Rok i kilka tygodni temu byli o krok od spadku, dziś wszyscy będą oddawać im hołd. Niech żyją „Lisy”!

***

Inne teksty na temat Leicester:

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Możesz zalogować się swoim kontem FB, Twitter lub pisać jako gość.

Najnowsze