Legia z Krasnodarem na remis

13 lutego 2013 Legia z Krasnodarem na remis

Prowadząca po rundzie jesiennej T-Mobile Ekstraklasy Legia Warszawa rozegrała kolejny sparing. W hiszpańskiej Costa Ballena zremisowała z Kubaniem Krasnodar 1:1, a bramkę dla warszawian zdobył Astiz.

Główni pretendenci do zdobycia mistrzostwa Polski rozegrali bardzo dobre spotkanie, chociaż jako pierwsi na prowadzenie wyszli Rosjanie. Nie minęło pięć minut, a Kuciaka pokonał Pietrow. Później zawodnicy Krasnodaru nastawili się na kontry, przez co Legia miała trudności ze sforsowaniem zasieków obronnych rywala. W drugiej połowie legioniści zdobyli wyrównującego gola, a konkretnie zrobił to Inaki Astiz, który dobił strzał Danijela Ljuboi. W końcówce meczu piłkarze Krasnodaru chcieli jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść, ale bezbłędny w bramce był Dusan Kuciak.

FK Krasnodar – Legia 1:1 (0:1)
Astiz 56′ – Pietrow 4′

Inaki Astiz
Inaki Astiz (fot. Grzegorz Rutkowski / iGol.pl)

Legia: Dusan Kuciak – Artur Jędrzejczyk (80′ Bartosz Bereszyński), Inaki Astiz, Michał Żewłakow, Jakub Wawrzyniak (46′ Tomasz Brzyski) – Miroslav Radović, Ivica Vrdoljak (46′ Janusz Gol), Daniel Łukasik, Danije Ljuboja, Jakub Kosecki – Marek Saganowski (70′ Dominik Furman)

Ławka rezerwowych: Wojciech Skaba, Tomasz Brzyski, Janusz Gol, Dickson Choto, Dominik Furman, Bartosz Bereszyński, Kamil Kurowski

FK Krasnodar: (I połowa) Aleksandr Filcow – Nikolaj Markow, Aleksandr Martynowicz, Nemanja Tubić, Dusan Andjelković – Marcio Abreu, Siergiej Pietrow, Igor Lambarschi – Wladislaw Ignatiew, Joaozinho – Wanderson

(II połowa) Jewgieni Gorodow – Igor Smolnikow, Rusłan Nakuszew, Adolphe Teikeu, Igor Lambarschi (81′ Aleksandr Marchenko), Siergiej Chmielewski, Khasan Akhrijew, Kirił Morozow, Isael, Moussa Konate, Wladimir Koman

Ławka rezerwowych: Jewgieni Gorodow, Igor Smolnikow, Rusłan Nakuszew, Adolphe Teikeu, Aleksandr Marchenko, Siergiej Chmielewski, Khasan Akhrijew, Kirił Morozow, Isael, Moussa Konate, Wladimir Koman