Legia nie dała szans Ajaksowi U-21

Legia Warszawa pewnie pokonała na Cyprze Ajax Amsterdam U-21 3:0. Znakomite zawody rozegrał Jakub Kosecki, który zdobył dwie bramki i wywalczył rzut karny wykorzystany przez Dicksona Choto.

Maciej Skorża w pierwszym sparingu Legii na Cyprze postanowił dać szansę głównie młodym zawodnikom, którzy już od pierwszej minuty chcieli pokazać, że warto na nich stawiać. Szczególnie aktywni z przodu byli Kucharczyk i Wolski, ale w ich grze nad ogromnymi chęciami górowała niedokładność. Mimo to Michał Kucharczyk już w pierwszym kwadransie był bliski pokonania Wernera Hahna. 20-letni napastnik co prawda chciał dośrodkować, ale wyszedł mu groźny strzał, który ostatecznie wylądował na górnej siatce bramki Ajaksu.

Kolejne minuty były kontynuacją pokazu nieskuteczności, ale tym razem ze strony Holendrów. Pod koniec pierwszej części gry zawodnicy obu zespołów uderzali coraz lepiej, ale nadal bardzo mało było strzałów celnych. W 40. minucie młodzi piłkarze Ajaksu byli o centymetry od otworzenia wyniku. Głupie błędy Legii w defensywie i złe zachowanie Szumskiego pozwoliły młodym Holendrom na przelobowanie golkipera Wojskowych. Piłka trafiła w poprzeczkę i spadła na linię bramkową, a cała obrona Legii odetchnęła z ulgą. Przed przerwą swojej szansy spróbował jeszcze Michał Żyro, ale jego strzał nie zrobił wrażenia na bramkarzu z Amsterdamu.

Na drugą połowę wyszła zupełnie inna Legia. Maciej Skorża dokonał aż dziewięciu zmian, a na boisku pojawili się m.in. testowany Moussa Traore i pozyskany niedawno Albert Bruce. Od samego początku drugiej połowy legioniści znacznie przeważali i w przeciwieństwie do kolegów z pierwszej połowy nie brakowało im precyzji. Najaktywniejszy był Jakub Kosecki, który co chwila popisywał się genialnymi dryblingami i zagraniami.

W 59. minucie gry Kosecki i spółka dopięli swego. Znakomite podanie od Bruce’a  pewnie wykorzystał właśnie Kosa i wyprowadził Legię na zasłużone prowadzenie. 21-letni napastnik nie spoczął na laurach i kontynuował swój koncert. Już pięć minut po pierwszej bramce Kosecki wparował w pole karne, gdzie został nieprzepisowo zatrzymany. Sędzia bez wahania podyktował jedenastkę, a do futbolówki, ku zdziwieniu wszystkich, podszedł Dickson Choto. Zawodnik z Zimbabwe pewnie pokonał golkipera Ajaksu i było 2:0 dla Legii. Niespełna 120 sekund później padła kolejna bramka. Znów główną rolę odegrał Kosecki, który dostał podanie na lewą stronę i strzałem w długi róg ustalił wynik spotkania.

Holendrzy, choć wyglądali na załamanych, to nadal szukali szansy na gola honorowego. Co ciekawe, w 67. minucie piłka wpadła do siatki Legii, ale arbiter odgwizdał faul na Szumskim. W końcówce Maciej Skorża dokonał jeszcze kilku zmian, a tempo gry znacznie spadło. Legioniści byli zadowoleni z wysokiego prowadzenia, a młodzież Ajaksu nie miała pomysłu na skonstruowanie jakiejkolwiek groźnej akcji.

Legia Warszawa 3:0 (0:0) Ajax Amsterdam U21
59′ Kosecki
64′ Choto (karny)
66′ Kosecki

Składy:
Legia Warszawa I połowa: Jakub Szumski Jakub Rzeźniczak, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Tomasz Kiełbowicz Michał Żyro, Janusz Gol, Ariel Borysiuk, Maciej Rybus Rafał Wolski, Michał Kucharczyk

Legia Warszawa II połowa: Jakub Szumski Jakub Rzeźniczak, Artur Jędrzejczyk, Dickson Choto, Inaki Astiz Jakub Kosecki, Albert Bruce, Aleksander Jagiełło, Dominik Furman, Moussa Traore Michal Hubnik

W drugiej połowie zagrali również: Maciej Górski, Daniel Łukasik, Kamil Kamiński oraz Bartosz Żurek.

Ajax Amsterdam U-21: Hahn Toivomaki,  Veltman , Denswill, Rosheuvel Kip, Rils, de Kamps, Lukoki Brouwer, Arica

W drugiej połowie zagrali: Schouw, Gravenbergh, Busse i Shoop.