Lech wygrywa derby, Wisła mistrzem

Lech Poznań na własnym terenie pokonał Dyskobolię Grodzisk Wielkopolskę 2:1. Tym samym Lech wygrał derby Wielkopolski i zapewnił Wiśle Kraków jedenaste mistrzostwo kraju.

Już w 2. minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Świetne dośrodkowanie Zająca wykończył ładnym strzałem z powietrza Murawski, pokonując Przyrowskiego. Kilka minut później Dyskobolia mogła wyrównać jednak precyzyjne dośrodkowanie wypiąstkował Kotorowski. Piłkę jednak przejął Majewski jednak jego uderzenie było strasznie niecelne. W 25. minucie znów gracze z Grodziska mieli okazję na strzelenie bramki. Tym razem po niefortunnej interwencji Kucharskiego, Kotorowski wybił futbolówkę z linii bramkowej. Kilka minut później zawodnicy Lecha mogli wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Rengifo nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z Przyrowskim.

W 85. minucie meczu świetną akcją popisał się Bandrowski, który wyprowadził kapitalny kontratak zakończony efektownym strzałem z 15 metrów. W doliczonym czasie gry sposób na Kotorowskiego znalazł Muszalik, ustalając wynik spotkania na 2:1.