Lech remisuje z Zestafoni

29 stycznia 2011 Lech remisuje z Zestafoni

Lech Poznań zremisował z gruzińskim FC Zestafoni 2:2 w meczu sparingowym. Bramki dla mistrzów Polski zdobywali Vojo Ubiparip i Tomasz Mikołajczak.

Vojo Ubiparip zdobył kolejną bramkę dla Lecha
Vojo Ubiparip zdobył kolejną bramkę dla Lecha (fot. zurnal.rs)

Spotkanie lepiej rozpoczęli Gruzini, którzy raz po raz zagrażali bramce Kotorowskiego. Prowadzenie objęli jednak dopiero w 33. minucie, kiedy to jeden z zawodników wykorzystał sytuację sam na sam. Lechici odpowiedzieli już dwie minuty później. Z lewej strony dośrodkowywał Jakub Wilk, a futbolówkę przejął nowy nabytek „Kolejorza”, Vojo Ubiparip, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce. Drugą połowę Lech rozpoczął w mocno zmienionym składzie. Tym razem to jednak poznaniacy przeważali na boisku. W 61. minucie wywalczyli nawet rzut karny, ale bramkarz rywali okazał się lepszy od Artjomsa Rudnevsa. Przypomnijmy, że to już druga niewykorzystana przez Rudnevsa „jedenastka” (nie trafił również w sparingu z Basel). W 76. minucie mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie. Akcję Rudnevsa wykończył Mikołajczak i podopieczni Jose Marii Bakero cieszyli się z prowadzenia. W ostatniej minucie spotkania stracili jednak bramkę. Po składnej akcji piłkę obok interweniującego Kotorowskiego posłał Dzaria i ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.