Laudrup za Granta?


Po sobotniej porażce z Barnsley, a w konsekwencji odpadnięciu z Pucharu Anglii pozycja Avrama Granta w Chelsea staje się coraz bardziej nie pewna. Tymczasem na liście jego potencjalnych następców pojawiło się kolejne nazwisko - Michael Laudrup.


Udostępnij na Udostępnij na

Kibice widząc wczorajszą porażkę z drugoligowcem przecierali oczy ze zdumienia. Liczyli oni na obronę zdobytego przed rokiem trofeum tymczasem Grant znów (2 tygodnie temu przegrał w finale Pucharu Ligi z Tottenhamem) zawiódł wszystkich.

Ta porażka coraz bardziej pogrąża Granta, który sam przyznał po meczu, że jest to jego najgorszy dzień jako trenera Chelsea. Wydaje się, że jedyną deską ratunku dla Izraelczyka (jesli będzie wtedy jeszcze trenerem „The Blues”) jest zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Na liście możliwych następców jest wiele znanych nazwisk, a najnowszym z nich jest Michael Laudrup. Duńczyk, który miał imponującą karierę piłkarską (występował m.in w Realu Madryt, Juventusie i FC Barcelonie) prowadzi aktualnie Getafe. Wcześniej z powodzeniem trenował duńskie Brondby.

Pomimo młodego wieku jak na trenera (43 lata) i niedoświadczenia posiada on charyzmę, która jest niezbędna do pracy w tak wielkim klubie jak Chelsea. Cierpliwość Abramovicha zaczyna dobiegać końca i to właśnie Laudrup może być tym, który wprowadzi „świeżość” do gry londyńczyków. Ale czy tak się stanie? O tym przekonamy się już niedługo, a uwaga wszystkich w najbliższym czasie będzie z pewnością zwrócona na Stamford Bridge.

Komentarze
Hejan89 (gość) - 15 lat temu

Zmiana na Stamford Bridge jest według mnie jak
najbardziej wskazana i tak jak napisał Patryk,
Chelsea potrzebuje świeżości w grze, nowych założeń
taktycznych, a przedewszystkim "ruchu" w pierwszej
jedenastce. Laudrup ma szansę na to żeby wskoczyć w
szeregi najlepszych trenerów w Europie. Jak wiadomo
przygoda z Brøndby IF była owocna. 4. lata
doświadczenia w duńskim klubie pozwoliły mu na
zdobycie w 2005 roku triumfu w rozgrywkach ligowych i
Pucharze Danii.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze