Bayern Monachium w obecnym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań. Czasem odzywają się głosy nawołujące do dymisji trenera Louisa Van Gaala. Jednak obrońca klubu, Philipp Lahm, jest zdania, że jego koledzy z drużyny nadal chcą grać pod wodzą Holendra.
– W Bayernie jeszcze nigdy nie było czegoś takiego, by drużyna była szlifowana do tego stopnia. Zespół ma swoją wyraźną filozofię gry. Każdy fragment meczu oraz gra każdej pozycji podlegają dokładnej i wnikliwej analizie. To bardzo się podoba zawodnikom Bayernu – stwierdził Lahm.
Louisa Van Gaal przed rokiem wywalczył z monachijskim klubem mistrzostwo i Puchar Niemiec. Dotarł także do finału Ligi Mistrzów, w którym zespół zza naszej zachodniej granicy uległ 0:2 Interowi Mediolan. Obecnie ekipa z Bawarii jest na szóstym miejscu w lidze ze stratą 17 oczek do liderującej Borussii Dortmund.