Lafferty chce grać na Celtic Park


Napastnik Burnley - Kyle Lafferty powiedział, że jego przeprowadzka do Celticu Glasgow była by z pewnością krokiem do przodu w jego piłkarskiej karierze.


Udostępnij na Udostępnij na

20 – letni piłkarz z Północnej Irlandii był już w zeszłym roku przymierzany do Glasgow, jednak nic wtedy nie doszło do skutku. Mimo to, działacze The Bhoys wciąż walczą o młodego napastnika.

Lafferty zagrał w ostatnim czasie z Arsenalem Londyn w ramach trzeciej rundy FA Cup.

Kyle marzy grać w Premiership i uważa, że musi do tego dążyć, a jego krok na Celtic Park na pewno byłby trafny.

„Obecnie zastanawiam się nad pozostaniem w Burnley, bądź też przeprowadzką do Szkocji. Jednak jak na razie wciąż będę bronił barw mojego obecnego klubu, ale jeśli przypłynie oferta z Glasgow to nie zawaham się jej poważnie rozważyć” – stwierdził 20 – latek.

Były reprezentant Irlandii Północnej – Neil Lennon również wybrał się do Celticu, ale musiał zakończyć karierę piłkarską, gdyż jego zdrowie zostało uszkodzone. Groziła mu nawet śmierć.

„Oczywiście jestem poinformowany o zdarzaniu, które przytrafiło się mojemu rodakowi. Jednak ciężko mi będzie zrezygnować z przeprowadzki do Glasgow” – dodał.

„Mam zaledwie 20 lat i wciąż mam ważny kontrakt z Burnley. W wieku 23 lat z pewnością będą lepszym piłkarzem, mocniejszym fizycznie i psychicznie” – zakończył Lafferty.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze