Kyle Walker-Peters w drodze ku objawieniu


Czy odejście Kierana Trippiera ze „Spurs” wpłynie na rozwój Kyle'a Walkera-Petersa?

15 sierpnia 2019 Kyle Walker-Peters w drodze ku objawieniu
Sang Tan

Możliwość pracy pod okiem Mauricio Pochettino jest bardzo wychwalana, a sam argentyński szkoleniowiec od momentu, gdy pojawił w Tottenhamie, stworzył drużynę, która jest w stanie bić się o mistrzostwo. Ponadto Argentyńczyk stawia na młodzież i chce by przez następne lata Koguty miały w pierwszym składzie wychowanków. Jednym z nich jest Kyle Walker-Peters, który ostatnio rozegrał cały mecz przeciwko Aston Villa.


Udostępnij na Udostępnij na

Niewątpliwie dobra gra, zaangażowanie i wyróżnianie się na treningach zapoczątkowało grę Petersa w pierwszym składzie Kogutów. Ale czy czasem nie jest to tylko chwila, jak dwa lata temu, gdy Kyle wyszedł w pierwszym meczu z Newcastle, grając cały mecz. Kończąc na tym, że Peters w sezonie 2017/2018 miał zaledwie rozegranych 188 minut w Premier League. Tymczasem sytuacja 22-latka jest sprzyjająca i możemy zobaczyć go na dłużej w pierwszym składzie „Spurs”. Mianowicie pokonał na tą chwilę w rywalizacji  Serge Auriera. W dodatku odejście Trippiera też wywrze wpływ na dalszy los Anglika.

Nowy Walker?

 Kyle Walker-Peters wystąpił w ostatnim wygranym starciu z Aston Villa. Nieuniknione, że ten mecz miał duży wpływ na grę w pierwszym składzie Kogutów, ponieważ Anglik pokazał nienaganne zdolności. Po odejściu Trippiera została dosyć wąska zawodników, którzy mogliby grać po prawej stronie. Sergie Aurier raczej nie będzie ogrywał zbyt ważnej roli w drużynie Pochettino. Iworyjczyk nie grał w większości meczów, ponieważ odnosił wiele kontuzji, które bardzo zmniejszyły jego szanse na powrót do formy.Być może Tottenham nie jest to dla niego odpowiednim miejscem na rozwój.

Z kolei w innych okolicznościach jest właśnie Kyle Walker-Peters, który zapowiada się być jednym z przyszłych bardzo dobrych obrońców. Obserwując spotkanie Tottenhamu z Aston Villa, zwróciłem uwagę na młodego Anglika. Mimo że dopiero jest początek sezonu, to śmiem twierdzić, że jeżeli Peters będzie grał na podobnym poziomie jak w wspomnianym meczu to spokojnie zagra chociaż w 25 meczach Premier League.

Nie było po nim wydać braku doświadczenia, pomimo że grał o wiele mniej w piłkę na profesjonalnym poziomie. Podobało mi się w nim zaciekłość oraz aktywność w ofensywie, gdy starał się czasem wejść do środka z futbolówką lub dośrodkować. Chociaż nie jest to piłkarz na poziomie dzisiejszego Trenta Alexandra Arnolda to można zakładać, że Peters wykona duże kroki w futbolu.

Faktycznie odejście Trippiera do Atletico na pewno zapewni rozwój 22-letniemu Petersowi. Rywalizacja na najwyższym szczeblu ligi angielskiej z lepszymi piłkarzami jest najprostszym sposobem by z każdym dniem stawać się coraz lepszym piłkarzem. Chociaż na przykład zanim nazwisko Walker stało się symbolem solidności i ponad przeciętnych umiejętności piłkarskich to obecny piłkarz Manchesteru City musiał przebyć długą i żmudną drogę. Rozgrywanie meczów na wypożyczeniu dla drugoligowego QPR albo Sheffield Utd były dla Walkera przygotowaniem się na wyższą półkę oraz dostosowywaniem się do standardów gry w Premier League.

Rozwój będzie dniem powszednim

Natomiast Kyle Walker-Peters nie był ani razu wypożyczony z „Spurs” co pokazuje, że albo zarządzający klubem lub trenerzy może uważają, że 22-latek jest gotowy na grę w Premier League. Jest to dosyć powierzchowne, aczkolwiek Peters nie jest nam znany od dzisiaj. Najbardziej jest kojarzony ze zdobytymi trzema asystami jednym meczu z Bournemouth. Jednak już wcześniej było o nim słychać. Kiedyś w ostatnim spotkaniu kampanii 2017/2018 Premier League z w meczu z Leicester również wykonał ostanie podanie, ale wtedy dwa razy. Póki co Anglik ma dziesięć spotkań w Premier League, a swój pierwszy pełnowymiarowy mecz na tym szczeblu ligi angielskiej zagrał z Newcastle.

Najprawdopodobniej wychowanek Kogutów jeszcze nie będzie kluczowym piłkarzem na swojej pozycji, ale ten rok może być dla niego testem dorosłości. Rzeczywiście jest duża szansa, że Peters zagra najwięcej minut z wszystkich piłkarzy na tym stanowisku. Jeżeli 22-latek będzie pokazywał się z dobrej strony jak w meczu z Aston Villa to przyszłość Anglika może być bardzo obiecująca i szczęśliwa. Egzystencja w klubie, w którym są ambicje by zdobywać trofea może być dość niestabilna. Jeśli finalista 2018/2019 LM nie zaspokoi głodu spowodowanego brakiem żadnego pucharu od 2008  roku może w dłuższej perspektywie zniechęcić niektórych najlepszych piłkarzy „Spurs” do gry w tym klubie.

No i właśnie tu wysuwa się Kyle Walker-Peters. Jak gdyby nic to on być może pojawi się w nowym sezonie jako następca Kyle Walkera. I chociaż brakuje Petersowi jeszcze wielu aspektów takich jak siła lub zdolności wytrzymałościowe, ale wraz z grą w każdym sezonie rozwój 22-latka jest nieunikniony.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze