Kontuzja reprezentanta Polski

Reprezentant Polski, zawodnik GKS – u Bełchatów – Łukasz Garguła doznał groźnego urazu podczas meczu o Puchar Ekstraklasy. Spotkanie odbyło się 20 lutego w Bełchatowie, gdzie podopieczni Rafała Ulatowskiego zmierzyli się z warszawską Legią.

Spotkanie zakończyło się remisem (1:1). Najpierw do własnej bramki piłkę skierował Janusz Gol, a na dziewięć minut przed końcem Mariusz Ujek doprowadził do remisu .

Już na początku spotkania kontuzji doznał lider drużyny z Bełchatowa – Łukasz Garguła. Okoliczności są zaskakujące, otóż jeden z obrońców Legii skierował podanie do bramkarza – Wojciecha Skaby, który wybijając piłkę trafił w głowę Garguły. Reprezentant Polski bardzo niefortunnie upadł na murawę i skręcił staw kolanowy. „Łukasz najprawdopodobniej opuści dwa mecze ligowe” – relacjonuje jeden z lekarzy bełchatowskiej drużyny.

Dwie minuty po incydencie Garguła został zmieniony przez Bartłomieja Chwalibogowskiego.