Koniec kłopotów ŁKS-u!


Po tym, jak Daniel Goszczyński zrezygnował z fotela właściciela ŁKS-u, nowym prezesem został Grzegorz Klejman, który do tej pory udzielał pożyczek drużynie z Łodzi. Były zarządca może jednak powrócić na swoje stanowisko, jeżeli do końca sierpnia zwróci Klejmanowi pieniądze.


Udostępnij na Udostępnij na

Kiedy Goszczyński nie chciał sprzedać swoich akcji ani oddać ich pod zastaw, piłkarze z Łodzi postanowili nie brać udziału w treningu. Wtedy Goszczyński uległ. Wcześniej jeszcze zrezygnował prezes zarządu Roman Gałuszka, który proponował Klejmanowi swój dom, który miał być zabezpieczeniem w ramach niespłacenia pożyczki. Klejman jednak odmówił.

Piłkarze są coraz bardziej zrozpaczeni, gdyż klub jest im winien pieniądze za trzy miesiące oraz premie za rundę jesienną.

– Nie będziemy ćwiczyć do momentu, aż dostaniemy wszystkie zaległe pieniądze. – powiedział w imieniu drużyny Marcin Adamski.

Jednak na dzień dzisiejszy sprawa się wyklarowała, gdyż na konta zawodników trafiły już pieniądze. Nowy właściciel wpłacił do klubu ponad ponad 2,5 mln złotych i jasno powiedział, że te pieniądze mają zostać przekazane na wypłaty dla zawodników. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że kwota pół miliona złotych to zaległości w płacach dla piłkarzy.

W niedzielę 29 marca do Łodzi ma przybyć inny udziałowiec – Algimantas Breikstas. Klejman chce odkupić od współwłaściciela resztę udziałów, co spowoduje, że będzie posiadał 99 procent akcji klubu. Jednak Klejman zastrzega, że nie interesuje go władanie ŁKS-em. Dlatego wszyscy się zastanawiają, po co „wpompowywać” taką kwotę w ten klub…

Istnieje możliwość, że Klejman chce znaleźć człowieka, który będzie chciał mieć swój klub w Ekstraklasie i wtedy sprzeda go za większą sumę. Możliwe, że taka osoba już się znalazła gdyż Tomasz Morawski – mieszkaniec Łodzi, jest właścicielem restauracji Sphinx i nie wyklucza on wykupienia klubu.

Z takiego przebiegu sytuacji wszyscy mogą być zadowoleni. Piłkarze będą otrzymywać płace, kibice będą mieli profesjonalny klub, a Tomasz Morawski zrealizuje marzenie i będzie prezesem klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze