Kolejny zawał serca na zielonej murawie


W czasie piątkowego meczu Ligue 2, w którym Sedan podejmował na własnym terenie Niort omal nie doszło do kolejnej piłkarskiej tragedii. W 23 minucie spotkania zawodnik gości Marco Randrianantoanina upadł na murawę i stracił przytomność. Jak wykazały późniejsze badania lekarzy był to atak serca....


Udostępnij na Udostępnij na

To miał być kolejny pojedynek 21 kolejki Ligue 2. Nic nie zapowiadało tego co wydarzyło się w 23 minucie spotkania, Marco Randrianantoanina upadł na murawę i stracił przytomność. Kibice obu zespołów zamilkli z przerażenia. Piłkarzowi pochodzącemu z Madagaskaru natychmiast udzielono pierwszej pomocy i przewieziono go do szpitala w Reims.

Lekarze potwierdzili fakt, że przyczyną zasłabnięcia był atak serca i jak sami określili miał dużo szczęścia, a jego życie nie jest już zagrożone. Szybka pomoc medyczna i transport zawodnika do szpitala sprawiły, że nie podzielił on losów swoich kolegów z europejskich boisk.

3 tygodnie temu podczas ligowego meczu zmarł na zawał serca kapitan szkockiego Motherwell  Phil O’Donnell.

W ubiegłym roku cała Europa opłakiwała śmierć jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia  śp. Antonio Puerty, który zmarł na zawał po tym jak zasłabł w ligowym meczu swojego klubu.

Ostatnie wydarzenia niepokoją trenerów, piłkarzy jak i kibiców. Czy F.I.F.A podejmie odpowiednie decyzje związane z coraz częstszymi wycieńczeniami organizmów piłkarzy? To chyba najwyższa pora nim piłkarski świat znowu stanie się świadkiem kolejnego dramatu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze