Kolejny kłopot Górnika


W rundzie jesiennej sprawa wyboru kapitana była prosta. W kadrze Górnika Zabrze byli Jerzy Brzęczek i Tomasz Hajto. Byli reprezentanci Polski na przemian nosili opaskę i dowodzili zespołem na boisku. Jednak teraz tych piłkarzy już nie ma w drużynie.


Udostępnij na Udostępnij na

W klubie doszli do wniosku, że odpowiedzialność za wyniki drużyny muszą wziąć na siebie młodzi zawodnicy, a kontrakty z weteranami rozwiązano. I może właśnie dlatego Górnik wciąż pozostaje bez nowego kapitana.

Początkowo miał on być wybrany w trakcie zgrupowania na Cyprze. Teraz z Roosevelta płyną sygnały, że stanie się to dopiero przed Wielkimi Derbami Śląska, czyli meczem z Ruchem Chorzów. A kto dostąpi zaszczytu ? Faworytem kibiców jest Piotr Madejski, który w sondzie internetowej zdecydowanie wyprzedza kadrowiczów: Tomasza Zahorskiego i Michała Pazdana.

Jednak w sparingowych meczach na Cyprze opaskę nosili na przemian Sebastian Nowak i Adam Banaś. Można więc założyć, że jeśli kapitana wybierać będzie sztab szkoleniowy, to zostanie nim ktoś z wymienionej dwójki. Faworytem piłkarzy jest Nowak.

Dla walczącego o utrzymanie Górnika brak typowego lidera drużyny może okazać się brzemienny w skutkach. Młodzi piłkarze mogą nie wytrzymać presji, jaka będzie towarzyszyć im wiosną. Czekająca nas runda będzie więc dla nich nie tylko testem czysto piłkarskim, ale również sprawdzianem odporności psychicznej.

Komentarze
~t_78 (gość) - 15 lat temu

ten supertalent, wspanialy, niedościgniony piłkarzyna
nadaje się jest juz liderem strzelców(1 gol bodajże)
swojej "drużyny" no i pupilem selekcjonera...

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze