Kolejne plotki transferowe


15 grudnia 2007 Kolejne plotki transferowe

Im bliżej zimowego okienka transferowego, tym coraz częściej w europejskiej prasie pojawia wiele ciekawych, a czasami nawet szokujących spekulacji. Wczoraj włoskie media poinformowały opinię publiczną, że już w styczniu do Juventusu Turyn może przejść niezwykle utalentowany Rafael van der Vaart.


Udostępnij na Udostępnij na

Holenderski pomocnik od dłuższego czasu był łączony przez dziennikarzy z ekipą Juventusu Turyn, która latem nie potrafiła dojść do porozumienia z władzami HSV Hamburg w kwestii kwoty odstępnego za van der Vaarta.

Rafael van der Vaart chce odejść z HSV.
Rafael van der Vaart chce odejść z HSV. (fot. nzz.ch)

Kilka dni temu reprezentant Holandii dał jasno do zrozumienia, że chciałby opuścić niemiecki zespół i przenieść się do lepszego zespołu, w którym będzie miał większe perspektywy do rozwijania swojej kariery.

„Nie ukrywam, że chciałbym odejść do bardziej renomowanego klubu, jak choćby Juventus Turyn. Władze włoskiego zespołu złożyły mi już bardzo ciekawą ofertę, lecz musi być ona perfekcyjna zarówno dla mnie, jak i dla włodarzy HSV Hamburg. Mam nadzieję, że w przyszłości władze mojego klubu nie będą robiły mi przeszkód w sprawie transferu.” – powiedział w wywiadzie dla niemieckiej prasy pomocnik HSV.

Rafael van der Vaart kilka razy nie przyjął propozycji przedłużenia swojego kontraktu z klubem z Hamburga, z którym jest związany do 30 czerwca 2010 roku. Niewykluczone więc, że Holender już zimą opuści niemiecką Bundesligę na rzecz włoskiej Serie A.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze