Kolejna wygrana Schalke

W spotkaniu otwierającym 8. kolejkę Bundesligi Schalke Gelsenkirchen pokonało na własnym boisku Eintracht Frankfurt 2:0.

Na początku spotkania brakowało groźnych sytuacji podbramkowych, choć w 11. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Benedikt Howedes. Po chwili na bramkę gości uderzał Marcelo Bordon, ale futbolówka przeleciała tuż obok słupka.

Tuż przed przerwą prowadzenie dla Eintrachtu mógł uzyskać Ioannis Amanatidis, jednak grecki napastnik po podaniu Patricka Ochsa nie potrafił skierować futbolówki do siatki rywali.

W drugiej połowie spotkania kontuzjowanego Oki Nikolova w bramce zespołu z Frankfurtu zastąpił Jan Zimmerman. Niemiecki golkiper musiał skapitulować dwukrotnie: w 66. minucie po znakomitym strzale Geralda Asamoaha oraz w doliczonym czasie gry po skutecznym uderzeniu z rzutu karnego Jeffersona Farfana.

Po piątkowym zwycięstwie drużyna Felixa Magatha awansowała na trzecie miejsce w tabeli.