Kolejna porażka Portsmouth

W ostatnim meczu 13. kolejki Premier League Stoke minimalnie wygrało z outsiderem ligi, Portsmouth 1:0.

Ten mecz był wielkim rewanżem dla Stoke. Niedawno w meczu Carling Cup podopieczni Tony’ego Pulisa zostali pokonani przez Portsmouth aż 0:4. Dzisiejszy mecz na Brittannia Stadium pełen był strzałów i sytuacji podbramkowych, jednak kibice obejrzeli tylko jednego gola. Autorem trafienia z 74. minuty był Ricardo Fuller. Napastnik Stoke ustalił wynik spotkania strzałem zza pola karnego.

Bardzo ciężko będzie się utrzymać w lidze drużynie prowadzonej przez Paula Harta. Portsmouth zamyka tabelę z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów. Stoke bardzo potrzebne było to zwycięstwo. „The Potters” nie potrafili wygrać żadnego z trzech ostatnich spotkań, a dzisiejszym sukcesem przerwali tę niechlubną passę.