Kolejna kontuzja w Arsenalu

Nicklas Bendtner skręcił kostkę w noworocznym spotkaniu z Cardiff City (2:0). Na razie nie wiadomo, ile dokładnie potrwa jego przerwa od gry.

Bendtner otworzył wynik spotkania z Cardiff, strzelając bramkę na 1:0 w 88. minucie  meczu. Tuż po zdobyciu gola Duńczyk musiał jednak opuścić murawę, ponieważ nabawił się kontuzji.

Nicklas to zawodnik, który przeszedł ostatnio przez kilka trudnych okresów. Dlatego chciałem dać mu dzisiaj kredyt zaufania. Powiedziałem mu, że wrócił do formy, jaką chciałem, aby prezentował i jeśli będzie to kontynuował, zawita znów w składzie. Niestety Nicklas doznał dzisiaj kontuzji i wygląda na to, że jego przerwa nie będzie kwestią kilku dni, ale tygodni – powiedział dziennikarzom po meczu Arsene Wenger.

Kontuzjowany Bendtner zaliczył w tym sezonie tylko dwa występy w drużynie, a jego kontrakt powoli zbliża się ku końcowi. Wiele więc mówi się o odejściu piłkarza, czemu jednak zaprzeczył szkoleniowiec „Kanonierów”.

Obecnie Arsenal przechodzi mały kryzys, jeśli chodzi o kontuzjowanych zawodników w ataku. Uraz leczy również Olivier Giroud. Podolski i Walcott wyglądają obecnie na jedyną opcję Wengera.