Kolejna asysta Rogera – zobacz!

Kolejnym dobrym spotkaniem w lidze greckiej zaimponował Brazylijczyk z polskim paszportem, Roger Guerreiro. W meczu kończącym dziewiątą kolejkę spotkań greckiej ekstraklasy piłkarskiej jego obecny klub AEK Ateny pokonał 3:1 Ergotelis.

Po ubiegłotygodniowym świetnym występie w Pucharze Grecji, w którym Roger zaszczycił swoich kibiców dwoma asystami, tym razem przyszła pora na podbój rozgrywek ligowych. W spotkaniu z drużyną Ergotelis uczestnik mistrzostw Europy w barwach reprezentacji Polski zaliczył asystę, wykonując rzut rożny. Na gola świetne podanie zamienił Ismael Blanco. Była to bramka dająca prowadzenie 2:1 klubowi ze stolicy Grecji.

W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się ponadto po stronie gości w 33. minucie Michalis Fragkoulakis. Z kolei tuż przed zejściem zawodników do szatni wyrównał prawy pomocnik AEK, Pantelis Kafes. Kropkę nad „i” postawił Eder.

AEK Ateny ostatecznie pokonał zespół z Iraklionu 3:1, zwiększając swój dorobek punktowy do 16 oczek. Tym samym drużyna dowodzona przez Manolo Jimeneza zajmuje obecnie trzecią lokatę w tabeli greckiej Alpha Ethniki. Warto odnotować, iż inny zawodnik o polskim rodowodzie, Tomasz Wisio, reprezentujący ekipę Ergotelis, całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.