Kolejna afera z udziałem Liverpoolu

7 stycznia 2012 Kolejna afera z udziałem Liverpoolu

Jeszcze do końca nie umilkły echa zawieszenia Luisa Suareza na osiem meczów, a już pojawiła się kolejna afera o podłożu rasistowskim z Liverpoolem w roli głównej. Tym razem jeden z fanów „The Reds” miał we wczorajszym spotkaniu FA Cup z Oldhamem obrazić czarnoskórego zawodnika „Latics”, Toma Adeyemiego.

Do całej sytuacji doszło na kilkanaście minut przed końcem wygranego przez gospodarzy 5:1 meczu. Adeyemi, będąc niedaleko trybuny The Kop, usłyszał coś, co wyraźnie go poruszyło, a następnie pobiegł z pretensjami do arbitra. Piłkarz był tak roztrzęsiony, że aż się rozpłakał i musieli uspokajać go zarówno koledzy z drużyny, jak i przeciwnicy. Natomiast z trybun można było wyraźnie usłyszeć piosenki na cześć… Suareza oraz buczenie w stronę Adeyemiego. Jeszcze przed końcowym gwizdkiem sędzia techniczny rozmawiał w tunelu z oficerem policji.

Klub po zakończeniu spotkania wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że pomoże policji w ustaleniu tego, co się stało:

Coś naprawdę zdenerwowało Adeyemiego
Coś naprawdę zdenerwowało Adeyemiego (fot. Skysports.com)

Incydent, do którego doszło w drugiej połowie meczu, jest teraz badany zarówno przez klub, jak i policję. Będziemy blisko współpracowali z policją i kiedy ustalimy szczegóły tego, co się stało, wydamy kolejne oświadczenie.

W podobnym tonie wypowiedziała się policja, która już rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie:

Merseyside Police może potwierdzić, że nikt nie został aresztowany z powodu podejrzeń o zachowanie na podłożu rasistowskim podczas dzisiejszego spotkania FA Cup na Anfield Road. Jednak razem z Liverpool Football Club badamy incydent, który zdarzył się w drugiej połowie meczu. Celem dochodzenia jest ustalenie wszystkich faktów dotyczących tej sprawy, by upewnić się, czy trzeba podjąć dalsze działania.

Trener Oldham, Paul Dickov, powiedział, że nie rozmawiał jeszcze ze swoim podopiecznym, ale wie, iż musiało stać się coś, co bardzo go uraziło.

Nie rozmawiałem o tym z Tomem, ale znam tego dzieciaka i wiem, że coś zostało powiedziane. To spokojny chłopak, który jest dobrze wykształcony i ma fantastyczny temperament. Jest z nami od sierpnia i nigdy nie widziałem, żeby podnosił głos. Jeśli on tak zareagował, to jest dla mnie jasne, że coś zostało powiedziane, ale co, tego nie wiem, ponieważ nie miałem szansy go zapytać, byłem zbyt zajęty chwaleniem swoich zawodników.

Już wszystko z nim w porządku, uspokoił się. On jest wyluzowanym dzieciakiem, który po prostu wykonuje swoją pracę. Nasi zawodnicy go uspokajali, a piłkarze Liverpoolu również, co było fantastyczne i dlatego są to profesjonaliści. Powiedziano mi, że policja bada sprawę, ale to wszystko, co wiem.