Klopp o planach transferowych


Trener zmierzającej po mistrzostwo Niemiec Borussii Dortmund wypowiedział się na temat przyszłych wzmocnień tej ekipy. Szkoleniowiec zaznaczył przede wszystkim, że nie zamierza na siłę zwiększać kadry zespołu.


Udostępnij na Udostępnij na

– Mam ściągać trzech ludzi tylko z tego powodu, że będziemy grać w Lidze Mistrzów? Zamiast w czwartki wystąpimy w środy lub wtorki. Nie odnajduję w tym wielkiej różnicy – tak trener odniósł się do zmiany, jaka nastąpi w przyszłym sezonie. W obecnych rozgrywkach klub z Signal Iduna Park występował w Lidze Europejskiej.

43-letni szkoleniowiec przyznał również, że dortmundczycy muszą liczyć się z pieniędzmi i nie są obecnie w stanie kupować drogich, uznanych zawodników: – Leverkusen ściągnęło sobie na przykład takiego Andre Schuerrle. Dla nas jest to niewykonalne. Musimy szukać gdzie indziej i znaleźć być może po raz kolejny piłkarza takiego jak Kagawa za 250 000 euro.

Prezes klubu z Westfalii, Hans Joachim Watzke, przyznał, że połowa nagrody pieniężnej za awans do Ligi Mistrzów zostanie przeznaczona na sprawy piłkarskie. Za drugą połowę dortmundczycy planują spłacić zobowiązania i poprawić infrastrukturę stadionu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze