Klasnić wraca do Bundesligi


Chorwacki napastnik Ivan Klasnić zasilił szeregi FSV Mainz. Piłkarz związał się z trzynastym klubem poprzedniego sezonu rocznym kontraktem.


Udostępnij na Udostępnij na

32-latek po opuszczeniu w czerwcu Bolton Wanderers był wolnym zawodnikiem. Na początku tego tygodnia o jego zatrudnieniu poważnie myślały Deportivo La Coruna i Liverpool, jednak jak się wczoraj okazało, batalię o piłkarza wygrało Mainz.

Dyrektor generalny klubu z Moguncji, Christian Heidel, przyznał, że Klasnić nie był głównym celem transferowym.

– On zawsze był naszym planem B. Po tym, jak nie udało się sprowadzić Adriana Ramosa, chcieliśmy dopiąć tego transferu tak szybko jak to możliwe.

– Szukaliśmy doświadczonego gracza, który zna Bundesligę i pasowałby do naszego młodego ataku. To właśnie widzimy w Ivanie Klasniciu. Udowodnił swoją wartość, a w szczególności pazerność na zdobywanie bramek we wszystkich poprzednich klubach.

Klasnić karierę rozpoczynał w St. Pauli, jednak nazwisko wyrobił sobie podczas gry w Werderze Brema. Następnie na początku 2009 roku zasilił szeregi Nantes. Tam pokazał się z dobrej strony, ale po tym, jak jego klub został zdegradowany do Ligue 2, przeszedł do Boltonu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze