King chce zakończyć reprezentacyjną karierę


Środkowy obrońca Tottenhamu Hotsupr - Ledley King - nosi się z poważnym zamiarem zakończenia kariery w kadrze narodowej. Paradoksalnie, skłoniło go do tego... ostatnio otrzymane powołanie na zgrupowanie.


Udostępnij na Udostępnij na

Oczywiście nie powołanie jest bezpośrednią przyczyną, ale skłoniło ono Kinga do głębszej refleksji. Piłkarz nie trenuje bowiem z klubem z powodu kontuzji kolana, a mimo to Fabio Capello na niego liczy. Jednak zawodnik nie chce ryzykować odnowy kontuzji. Powołanie go bardzo cieszy, jednak musi zrezygnować.

Być może zrezygnuje nie tylko z najbliższych meczów kadry, ale i całkowicie z występów w reprezentacji Anglii. 28-letni piłkarz przez swoje problemy z kolanem powinien rozgrywać nie więcej niż jeden mecz w tygodniu. Dlatego też rezygnacja z reprezentacji wydaje się być krokiem rozsądnym.

Harry Redknapp, opiekun Tottenhamu, dodał jedynie, iż powoływanie Kinga w jego obecnym stanie jest co najmniej nieporozumieniem. Nie skomentował natomiast ewentualnej decyzji Kinga o całkowitej rezygnacji z gry w kadrze.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze