Kiełbowicz kończy karierę


2 lutego 2013 Kiełbowicz kończy karierę

Tomasz Kiełbowicz, były już piłkarz Legii Warszawa, poinformował o zakończeniu kariery piłkarskiej. 36-latek spędził przy Łazienkowskiej 12 lat.


Udostępnij na Udostępnij na

Ostatnio coraz mocniej naciskają na mnie młodsi zawodnicy. Po długich konsultacjach z trenerami uznałem, że to najlepszy moment do zakończenia kariery. Jestem dumny, że mogłem grać w Legii – powiedział były legionista.

Popularny „Kiełbik” pozostaje jednak w Legii, z tym że będzie pełnił nieco inną funkcję.

Pozostanę w klubie. Będę pracował w dziale sportu jako skaut oraz w akademii piłkarskiej. Oczywiście nie pojadę na zgrupowanie do Costa Ballena – oznajmił były reprezentant Polski.

Były piłkarz nie ma wątpliwości, kto zostanie mistrzem Polski.

Legia pozostaje na pierwszym miejscu. Nie mam wątpliwości, że to ona będzie mistrzem. Poza tym chciałbym po raz trzeci sięgnąć po tytuł z warszawskim zespołem – twierdzi Kiełbowicz.

Przechodzący na piłkarską emeryturę zawodnik nie zapomina o wdzięczności i uznaniu dla „Wojskowych”.

Tomasz Kiełbowicz
Tomasz Kiełbowicz (fot. Grzegorz Rutkowski / iGol.pl)

Nigdy nie sądziłem, że to potrwa tak długo. Wywalczyłem tutaj wiele pięknych chwil, wywalczyłem sporo tytułów. Jestem wdzięczny kolegom z szatni, trenerom, włodarzom oraz kibicom, że przez tyle współpracowaliśmy i ta współpraca będzie trwała nadal – wyjaśnił 36-latek.

Tomasz Kiełbowicz to dziewięciokrotny reprezentant Polski. Były piłkarz od 2000 roku grał w Legii i wywalczył w jej barwach: dwa tytuły mistrzowskie, trzy Puchary Polski, Puchar Ligi, Superpuchar Ekstraklasy oraz awans do 1/16 finału Ligi Europy. Obrońca mogący grać również na pozycji pomocnika znany był ze świetnego wykonywania stałych fragmentów gry. „Kiełbik” wystąpił łącznie w 237 oficjalnych meczach Legii Warszawa.

Komentarze
~Fraizer21 (gość) - 10 lat temu

Legia niech sobie kupi sahe jest wolnym zawodnikiem a
legia potrzebuje napastnika

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze