Kiełb gwiazdą reprezentacji Polski?


27 kwietnia 2010 Kiełb gwiazdą reprezentacji Polski?

Jacek Kiełb, mimo 22 lat, postrzegany jest jako zawodnik, który w przyszłości może zawojować europejskie boiska. Jednak kibiców interesuje przede wszystkim to, czy piłkarz Korony będzie wzmocnieniem dla reprezentacji Polski w 2012 roku.


Udostępnij na Udostępnij na

Jacek Kiełb i Marcin Robak
Jacek Kiełb i Marcin Robak (fot. bialoczerwoni.com.pl)

Przygoda z profesjonalnym futbolem rozpoczęła się w 2004 roku w Siedlcach, gdzie reprezentował barwy lokalnej Pogoni. Jacek Kiełb w swoim rodzinnym mieście rozegrał tylko pięć spotkań, jednak forma, jaką prezentował, skłoniła włodarzy Korony Kielce do sprowadzenia tego młodego napastnika.

Od 2005 roku Kiełb rozegrał 55. spotkań i zdobył cztery bramki, co, jak na mającego zaledwie 22 lata zawodnika, jest wynikiem dobrym. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że siedlczanin przez wiele lat trapiony był licznymi urazami.

Dopiero w ostatnich latach kariera piłkarza Korony nabrała rozpędu. Jego dobre występy sprawiły, że Jacek w grudniu 2009 roku zadebiutował w pierwszej reprezentacji Polski.

Do tej pory rozegrał tylko dwa spotkania, ale jeśli dalej będzie się tak rozwijał, to niewykluczone, że na stałe stanie się reprezentantem kraju.

Więcej informacji o reprezentacji Polski na http://bialoczerwoni.com.pl

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze