Kibice na niekorzyść. Kolejna kara dla Legii


2 grudnia 2014 Kibice na niekorzyść. Kolejna kara dla Legii

Kolejna kara spłynęła na Legię Warszawa, tym razem za wydarzenia z meczu w Lidze Europy z Lokeren. Dwa spotkania bez kibiców u siebie, 100 tysięcy euro kary oraz zakaz wyjazdowy dla kibiców w europejskich pucharach do końca sezonu. 


Udostępnij na Udostępnij na

Tym razem żarty się skończyły. Nikt już nie ma wątpliwości, że kibice Legii Warszawa działają na szkodę klubu i innych kibiców. Ich nieodpowiednie zachowanie po raz kolejny doprowadziło do tego, że zarząd musi tłumaczyć się z tego, co działo się na stadionie. I tym razem nie ma żadnej ulgi ze strony UEFA.

https://twitter.com/m_andryszczyk/status/539820510637735936

Co ciekawe, rasistowskie zachowanie kiboli zostało „nagrodzone” tylko dwoma meczami bez udziału publiczności w europejskich pucharach. Oznacza to, że kibiców zabraknie na ostatnim meczu fazy grupowej z Trabzonsporem oraz na pierwszym meczu 1/16 fazy pucharowej. Piłkarze odczują to zwłaszcza w tym drugim spotkaniu, jeżeli będzie rozgrywane przy Łazienkowskiej, bo jak wiemy, kibice mają zakaz wyjazdowy na mecze Ligi Europy.

Problemem są też kary finansowe nałożone na klub. To już kolejny raz, kiedy z kasy trzeba wyciągnąć sporą sumę. Tym razem nałożona została kara ponad 100 tysięcy euro. Według raportu UEFA Legia musi zapłacić za zamieszki na stadionie, użycie pirotechniki i inne akty wandalizmu. Oczywiście najdrożej kosztują zamieszki, ale sam fakt, że zamiast na transfery czy na działanie klubu trzeba te pieniądze wydać na głupotę kibiców, boli najbardziej. Dodatkowo Legia Warszawa musi rozliczyć się z Lokeren ze strat, które zostały spowodowane przez grupę kibicowską.

Oczywiście Legia nie zamierza od razu poddać się karze. W oficjalnym stanowisku klub zapewnił, że najpierw zamierza wnieść prośbę o dokładne uzasadnienie decyzji o karze. Następnie złożone zostanie odwołanie. Dodatkowo, w chwili obecnej klub nie zamierza oddawać pieniędzy za bilety kupione na mecze, w których nie będą mogli uczestniczyć kibice.

https://twitter.com/theskonieczny/status/539822742590455808

Ta sprawa po raz kolejny udowadnia, że nieprzestrzeganie regulaminów i norm nie ma sensu, zwłaszcza w przypadku klubu, który jest na cenzurowanym w UEFA i innych organizacjach zrzeszających kluby piłkarskie. Może to już czas się zastanowić, czy warto działać na niekorzyść ukochanego klubu i innych kibiców?

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze