Kibice Lecha Poznań zawieszają aktywność! Trybuny będą świecić pustkami?


5 października 2015 Kibice Lecha Poznań zawieszają aktywność! Trybuny będą świecić pustkami?

Lech Poznań przegrał w ostatniej kolejce już po raz ósmy w tym sezonie. „Kolejorz” wciąż okupuje ostatnie miejsce w tabeli. W Poznaniu nie dzieje się za dobrze, a władze klubu podobno już szukają zastępstwa dla Maciej Skorży. Do tego dziś kibice Lecha wystosowali list otwarty do właściciela drużyny, Jacka Rutkowskiego.


Udostępnij na Udostępnij na

Z listu dowiadujemy się, że kibice Lecha Poznań domagają się spotkania z Rutkowskim i do jego czasu zawieszają wszelkie kontakty klubowo-kibicowskie, czyli aktywność z trybun na stadionie oraz akcję „Muzeum Lecha”. Już na samym początku pisma fani „Kolejorza” zaznaczyli, że decyzja nie jest pochopna. Podkreślają, że byli z Lechem w momencie pisania przez niego historii najgorszego mistrza Polski i kiedy stadion przy Bułgarskiej się wyludniał. Zaznaczają, że dali czas klubowi, trenerowi i piłkarzom na odbicie się od dna. Po porażce z Cracovią 2:5 miarka się jednak przebrała.

Na forum kibiców Lecha Poznań powstał temat „Refleksje po meczu z Cracovią”. Przeglądając ten wątek, możemy się sporo dowiedzieć o tym, co fani poznańskiej drużyny sądzą o obecnej sytuacji w klubie. Wystarczy przeczytać kilka wypowiedzi, by wiedzieć, że bez radykalnych kroków się nie obejdzie.

Legia Lech
Kibice Lecha stracili już cierpliwość, czego wyrazem mogą być ich wypowiedzi z kibicowskiego forum (fot. Grzegorz Rutkowski)

Dzisiaj Kołtoń podał informację, że Jacek Rutkowski nie interesuje się już Lechem. Oznacza to, że młody Rutkowski wraz z Klimczakiem rządzą klubem de facto bez żadnego nadzoru. Skoro nie ma formalnego nadzoru nad polityką i działaniami zarządu, to może skuteczny będzie nadzór nieformalny. A takim jest presja i wymagania ze strony kibiców. Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby w końcu trybuny podjęły zdecydowane kroki przeciwko postępującej degrengoladzie tego klubu. Takiej apatii wokół klubu jeszcze nigdy nie było, a przynajmniej ja nie pamiętam. Mam takie wrażenie, że nawet jakby Rutkowski zarządził zmianę barw klubowych, to i tak za jakiś czas przeczytalibyśmy wątek o MOBILIZACJI na następny mecz. Robią co im się żywnie podoba, przy biernej postawie trybun. Skorża musi polecieć. To nie ulega wątpliwości. Mam jednak nadzieję, że nie spowoduje to efektu „zamiecenia brudu pod dywan”. Obecna sytuacja to efekt wieloletnich zaniedbań i błędów ze strony właściciela i zarządu. Czas chyba zacząć rozliczać ludzi zarządzających klubem, inaczej może się to skończyć tragicznie – pisze „minimal81”.

Nie brakowało również zwolenników bardziej drastycznych rozwiązań: – Jedni wpie… za to, co robią na boisku, a krawaciarze nie powinni zobaczyć nawet złotówki z biletów do końca rundy albo do poprawy. Ile można z nimi rozmawiać? Ta opcja dla mnie została już wyczerpana za entym razem – pisze użytkownik „Pietro”.

Użytkownik „trawcio” natomiast ma wiele do zarzucenia zwłaszcza kapitanowi Lecha i jego postawie po porażce: – Co do tematu meczu, to wynik jest bardzo sprawiedliwy, a tych pozorantów zamiast na trening do Ankosu, wysłałbym na trening Akademii Reissa. 16. miejsce, porażka 2:5, po meczu Trałka zamiast rzucać kur…, to klepie po tyłku Malarzową i spuszcza łeb w dół. To ma być zespół, z którego mamy być dumni?! Pora w końcu wziąć sprawy w nasze ręce!

„maks” za to mimo trudnej sytuacji Lecha nie traci poczucia humoru: – #uwolnićMaćka nieaktualne, #zwolnićMaćka na czasie.

TME Legia Warszawa - Lech Poznań
Kibice domagają się zwolnienia Macieja Skorży (fot. Grzegorz Rutkowski)

– Spotkanie SKLP z przedstawicielami klubu? Jakie spotkanie ? Co powiedzą? Postaramy się, kryzysu nie ma, zróbcie kolejną mobilizację na trybunach. „utka i Klimczak plują nam w twarz, tu trzeba ostrego pier…, a nie pogaduszek! Czas na rozmowy się skończył, trzeba podjąć konkretne kroki (bojkot?). Zarząd, won! W nim tkwi całe zło, jak ktoś wcześniej napisał, ryba psuje się od głowy  – użytkownik „win” za całą sytuację obarcza zarząd i właściciela.

Na spotkaniu prezesa z kibicami ten pierwszy miałby przedstawić sympatykom klubu plan wyjścia z kryzysu i odnieść się do spekulacji, że Lech Poznań już go nie interesuje. Jest to główny warunek, który stowarzyszenie kibiców stawia właścicielowi. Motywują oni swoją prośbę faktem, że ma na celu dobro klubu stojące dla nich zawsze na pierwszym miejscu. Zawieszenie działalności, spotkanie, wizja właściciela i odniesienie się do niej. To o tym jest list, w telegraficznym skrócie. Kibice podkreślają również, że czas na naprawę sytuacji klubu to właśnie „tu i teraz” i zaznaczają, że warto w tym celu wykorzystać przerwę w rozgrywkach na mecze reprezentacji.

Jednym zdaniem: źle się w Lechu dzieje. Pan Rutkowski ma o czym myśleć. Nastroje kibiców nie są najlepsze. Wydaje się, że do poprawy sytuacji przy Bułgarskiej niezbędne jest trzęsienie ziemi. Trochę niepokojące natomiast to, że w sytuacji, w jakiej znalazł się mistrz Polski, to kibice muszą wprawiać w ruch całą maszynę zmian. Czy pan Rutkowski nie powinien być pierwszym, któremu winno zależeć na poprawie sytuacji? Tak, powiecie, że przecież była sprawa zamrożenia pensji. Jak jednak widać, skutków nie przyniosła. Rozwiązania nadal trzeba szukać. Samo zamrożenie okazało się niewystarczające, a przecież wygrywający Lech Poznań jest ekstraklasie potrzebny.

[interaction id=”56129865c70ac51c03d677c2″]

 

Komentarze
kibic_lecha (gość) - 8 lat temu

Jak dla mnie do dymisji powinen podac sie zarzad, potem trener i nastepnie wywalic 4-5 pilkarzy ktorzy nic nie daja, a biora kase

Odpowiedz
Patryk Motyka (gość) - 8 lat temu

Rewolucje mają to do siebie, że mogą mieć nieprzewidywalne skutki. Wyrzucenie 5 piłkarzy przy fali kontuzji - ławki nie starczy...

Odpowiedz
Krzysiek Nalepa (gość) - 8 lat temu

Taki wstrząs jest bardziej potrzebny niż obecnie funkcjonujący marazm. Nie wierzę, że młodzi chłopcy z rezerw zagraliby gorzej niż Formella, mieliby większą motywację. Teraz zawodnicy Lecha są psychicznie wykończeni, muszą mieć przerwę, odpocząc od nagonki, porażek, presji. Niech młodzi grają.

Ada (gość) - 8 lat temu

winny tej sytuacji na pewno nie jest jeden człowiek, a zarząd najwyraźniej sobie nie radzi. Dziwić może też zwłaszcza to, że po piłkarzach nie za bardzo widać wolę walki w tych meczach. Po tylu porażkach to jest nie do pomyślenia.

Odpowiedz
Krynia1964 (gość) - 8 lat temu

Zgadzam się z większościom.Zarząd rozwiązać zwolnic trenera i paru zawodników.Za co im się płaci :(

Odpowiedz
krzysztof (gość) - 8 lat temu

dołączam się do wszystkich komentarzy winnych ukarać

Odpowiedz
krzysztof (gość) - 8 lat temu

tak jak pisałem wcześniej po co im płacić

Odpowiedz
Przemek Wronski (gość) - 8 lat temu

Panowie nic sie nie stało bedzie lepiej LECH POZNAŃ MISTRZEM POLSKI 2015/2016
Krzysiu ma moze troche racji no ale z czegos trzeba zyc :)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze