Kędziora wraca do gry


19 sierpnia 2013 Kędziora wraca do gry

Po ponad półrocznej przerwie w grze do treningów powróci Wojciech Kędziora. Jeden z najlepszych napastników w historii Piasta Gliwice stracił całą rundę wiosenną z powodu kontuzji wiązadła krzyżowego w prawym kolanie.


Udostępnij na Udostępnij na

Wojciech Kędziora
Wojciech Kędziora (fot. Rafał Rusek /iGol.pl)

Jak informuje oficjalna strona Piasta Gliwice, Wojciech Kędziora już niedługo powróci do treningów. Zawodnik dochodzi do siebie po kontuzji wiązadła krzyżowego i powoli przygotowuje się do powrotu na boisko.

Czuję się dobrze. Z dnia na dzień jest coraz lepiej. Wzmacniam się fizycznie, wraca czucie piłki i poprawie ulegają elementy typowo piłkarskie – powiedział napastnik śląskiego klubu.

Zdaniem rehabilitanta zajmującego się Kędziorą piłkarz będzie gotowy do gry już we wrześniu: – Rehabilitacja postępuje według wyznaczonego protokołu. Od strony medycznej wszystko postępuje zgodnie z planem, nie ma żadnych opóźnień ani komplikacji. Wkroczyliśmy w ostatnią fazęwprowadzenia do dyscypliny piłki nożnej. Łączymy trening siłowy i ćwiczenia z piłką, wchodzimy w trening dynamiki, ale jest on jeszcze w początkowym etapie. Niemniej jednak znaczy to tyle, że wychodzimy na ostatnią prostą – dodał Wojciech Mroszczyk, trener przygotowania motorycznego w Piaście.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze