Kasper Hamalainen pomaga wbijać szpile w Lecha


11 stycznia 2016 Kasper Hamalainen pomaga wbijać szpile w Lecha

Kasper Hamalainen kompletnie zniszczył sobie reputację w Poznaniu i nie ma po co wracać do Wielkopolski. Fin podpisał umowę ze stołeczną drużyną i udzielił pierwszego wywiadu oficjalnemu serwisowi. Jak w nim wypadł?


Udostępnij na Udostępnij na

O Legia.com przestało się mówić jak o zwykłej oficjalnej stronie klubu po publikacji kontrowersyjnego głośnego wywiadu ze Stanisławem Czerczesowem. Rosyjski szkoleniowiec w prostych, dosadnych słowach wypowiedział się o sytuacji młodzieży. Głosy w środowisku były zdecydowanie podzielone, jednak dominowały te, które gratulowały niecenzurowania ostrej, ale realnej oceny sytuacji w szkółce. Dość dwuznacznego wywiadu udzielił również Kasper Hamalainen, który został dziś oficjalnie zaprezentowany jako legionista.

Legia Warszawa to wielki klub, co do którego mam pewność, w jakim kierunku chce podążać – to pierwsze zdanie rozmowy opublikowanej tuż po podpisaniu kontraktu. Czy to znaczy, że w Poznaniu nie miał pewności, w którym kierunku podąża klub? Jakie są zamiary Fina? – Najpierw mistrzostwo Polski, potem Liga Mistrzów. To jest całkowicie zgodne z moimi planami, więc jestem pewien, że mogę pomóc klubowi osiągnąć te cele – i te słowa są dość niejednoznaczne. Lech przecież również mógł zagwarantować walkę o pierwsze miejsce w tabeli. Rzeczywiście, w tym sezonie może być to trudne, ale przecież mamy przed sobą dzielenie punktów, więc w grę wciąż wchodzi bój o minimum podium.

Kasper Hamalainen podpadł jednak również kibicom Legii Warszawa. W wywiadzie został zapytany o to, jakie są jego odczucia, jeśli chodzi o przyjęcie przez kibiców ze stolicy. – Wiem, że są niezwykle żywiołowi i tworzą doskonałą atmosferę. Miałem to szczęście, że czy w Szwecji, czy w Polsce zawsze grałem w wymagających warunkach, więc na pewno sobie poradzę. Doping, śpiewy, tańce na trybunach – to bardzo dobrze na mnie wpływa. Mój profesjonalizm polega również na tym, że nigdy nie okazałem braku szacunku jakiemukolwiek klubowi czy jego kibicom, zawsze wolałem zdobywać uznanie, dając z siebie wszystko na boisku.

No właśnie… Co z tym brakiem szacunku?

Kasper nie jest jednak jedyną osobą, która wbija szpile poznańskiej ekipie. Swoim komentarzem postanowił się podzielić również m.in. Cezary Kucharski.

Hamalainen jeszcze dziś dołączy do drużyny, która przebywa obecnie na zgrupowaniu na Malcie.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze